קרוב משפחתו של החייל שנהרג: "היה איש משפחה למופת"

בני משפחה, חברים ושכנים הגיעו הבוקר לביתו של רס"ר שלומי כהן בעפולה כדי לנחם את אשתו מעיין, שנותרה לבדה עם בתם בת ה-7 חודשים. דודה של מעיין סיפר: "היא שבורה וממאנת להאמין שהוא איננו"

המשפחה המומה וכואבת (פייסבוק)

בני משפחתו של רס"ר שלומי כהן, שנהרג אמש מירי בגבול לבנון, מתקשים לעכל את רוע הבשורה. כהן, בן 31 מעפולה, הותיר אחריו אישה ותינוקת בת שבעה חודשים שלא תזכה להכיר את אביה. "הוא היה איש משפחה מיוחד במינו, אב ובעל למופת", סיפר קרוב משפחה. "הלידה של שחר הייתה מהפכה נהדרת עבור בני הזוג". הלווייתו של רס"ר שלומי כהן תתקיים היום בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הבוקר החלו קרובי משפחה, חברים ושכנים לפקוד את ביתם של בני הזוג בעפולה, בניסיון לנחם את הרעייה מעיין. "קשה לדבר עליו בלשון עבר, מעיין ממאנת לקבל את רוע הגזרה, היא שבורה מהחדשות", סיפר דודה איציק ביטון, בפתח הבית.

לדברי הדוד, בני הזוג עברו רק לאחרונה להתגורר בביתם בשכונה החדשה בעפולה. "הם תכננו לרכוש דירה בפרויקט לאנשי קבע שנבנה בעכו", אמר בכאב. "הכי קרוב לעכו שהוא יגיע יהיה בית העלמין בחיפה".  

שלומי כהן הותיר אחריו אישה ותינוקת בת 7 (AP)

"רק בשבת האחרונה בני הזוג פרסמו סטטוס בפייסבוק שבו כתבו 'סוף סוף לבד'", המשיך הדוד. "הם כל כך רצו לסלול את הדרך המשפחתית שלהם ביחד. כששמעתי על תקרית ירי בגבול ישראל לבנון לא שיערתי בדעתי בכלל שזה שלומי".

בעקבות התקרית, צפויה להתקיים היום פגישה בין קציני הקישור של צה"ל, צבא לבנון וגורמי יוניפי"ל על מנת לברר את נסיבות האירוע, ולהעביר מסר ישראלי תקיף לצד הלבנוני. "מדובר בתקרית חמורה", אמר הבוקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, "נדרוש הסברים מצבא לבנון".

הפינוי אמש לבית החולים (פוראת נאסר, חדשות 2)

בלבנון מדווחים על גיחות של מטוסי צה"ל

גורמים בצבא לבנון צוטטו בכלי התקשורת המקומיים כאומרים שהחייל הלבנוני שהיה מעורב בתקרית הירי שב הבוקר לבסיסו. זאת, אחרי שבמשך מספר שעות אבד עמו הקשר. על פי הדיווחים, הוא התחבא בחורשה שממנה נפתחה האש סמוך לגבול, מחשש לתגובה ישראלית.

שר הביטחון יעלון ביקש להביע תנחומים בפני משפחתו של החייל, והבהיר כי ישראל רואה בממשלת לבנון וצבא לבנון כאחראים למקרה. "אנחנו נדרוש מצבא לבנון קודם כל הסבר על מה בדיוק קרה ואם באמת מדובר בחייל סורר, מה עשו איתו ומה הצבא הלבנוני מתכוון לעשות כדי למנוע אירועים מהסוג הזה", הדגיש יעלון. "לא נסבול הפרת ריבונות שלנו לאורך שום גבול, ודאי לא גבול לבנון".

במקביל, מדווחת התקשורת הלבנונית כי החל משעות הבוקר נרשמת פעילות מוגברת של ישראל, כשמספר גיחות של מטוסי חיל האוויר מתבצעות במרחב שבין נבטיה במזרח לצידון במערב דרום לבנון. בנוסף מדווח כי לאורך הגבול, מראש הנקרה ועד להר דב ישנה תנועה ערה של כוחות ישראלים, כולל טנקים, המבצעים סיורים באזור. גם כוחות יוניפי"ל של האו"ם מבצעים סיורים במקום, במטרה למנוע התלקחות נוספת בגבול המתוח.

אמש בשעות הערב נפתחה אש לעבר הרכב שבו נסע רס"ר שלומי כהן, איש קבע ששירת כנגד טכני בחיל הים. הרכב הצבאי התהפך, וכשכוחות צה"ל וצוותי הרפואה הגיעו למקום, התברר להם שירי מהצד הלבנוני הוא שגרם להתהפכות. צה"ל השיב באש לעבר מקור הירי, ומסר חמור הועבר לאו"ם. בשעות הלילה גינה מזכ"ל האו"ם באן קי מון את התקרית.