אחרי הסערה: אתר החרמון נפתח למבקרים

יותר ממטר של שלג נערם ברכבל העליון ו-70 ס"מ נערמו ברכבל התחתון ובאתר החרמון פתחו הבוקר את עונת הגלישה. "אני מקווה כי הקדמת השלגים תבשר על עונת גלישה ארוכה מהרגיל", הכריז יו"ר אתר החרמון

חוזרים לעונת הגלישה (אתר החרמון)

מוקדם מהצפוי לחורף הנוכחי ולאור הסופה האחרונה, נפתח הבוקר אתר החרמון: האתר נפתח הבוקר (ב') לגולשים אחרי שכ-70 ס"מ של שלג נערמו ברכבל התחתון ויותר ממטר נערם ברכבל העליון. מאות מבקרים וגולשים כבר פוקדים את ההר הלבן והמושלג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באתר החרמון עבדו כל הלילה על מנת לאפשר את פתיחתה של עונת הגלישה. "תנאי הגלישה מצויינים בעקבות השלג הרב שירד באתר והשמש שצפויה לזרוח", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online יו"ר אתר החרמון יעקב שוחט שהביע תקווה כי "הקדמת השלגים תבשר על עונת גלישה ארוכה מהרגיל השנה".

אתר החרמון ביום תחילת הסופה (גיא ורון, חדשות 2)

האם תהיה הוזלה במחירים?

עוד בטרם הגיעה הסערה לשיאה, כשהחרמון רק התחיל להתכסות לבן, הודיע שר האוצר יאיר לפיד כי המדינה תתחיל לפקח על מחירי הכניסה לאתר החרמון.

לפיד אישר את החלטת מועצת מקרקעי ישראל להחכיר את אתר החרמון לאגודת נווה אטי"ב. בהסכם נקבע כי אגודת נווה אטי"ב תעביר למדינה תמלוגים בסך 5% בכל שנה. התמלוגים אמורים לשמש להוזלה וסבסוד של מחירי הכניסה לאתר, שלטענת שר השיכון אורי אריאל יוזלו ב-30%.

באתר החרמון ציינו אז, לאור ההחלטה, כי "נווה אטי"ב טרם קיבל כל הודעה ממנהל מקרקעי ישראל או מכל גורם ממשלתי אחר, וממילא לא קיבל טיוטת הסכם. כשנקבל נתייחס". לפי שעה, אין הוזלה במחירים, אך האתר מציע דילים שונים לגולשים באתרי האינטרנט.