דרמה בכביש 443: נתקעה בפקק וילדה בניידת משטרה

זה אולי נשמע כמו בדיחה, אבל לאישה אחת מירושלים שכרעה ללדת היה מזל רב, כשסמוך לרכבה שנתקע בפקק תנועה, היו כלי רכב של חובש, אחות ומיילדת. השלושה מיהרו להעניק לה עזרה וסייעו לה ללדת את בתה. הם המתינו איתה שעה ארוכה, עד שפונתה על ידי כוחות ההצלה לבית החולים כשהיא והתינוקת בריאות ושלמות

הסערה אמנם חלפה, אבל הקור העז שנשאר גרם לקרה, לקפיאת כבישים רבים ולסכנת החלקה. הנהגים שיצאו הבוקר (ב') לדרך, בעיקר באזור ירושלים, מצאו עצמם תקועים בפקקי תנועה גדולים. באחד מהם - בכביש 443 - הייתה אישה בחודש התשיעי להריונה, כשלפתע הרגישה כי היא מתחילה ללדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה זעקה לעזרה, ולמזלה הרב באחד מכלי הרכב הסמוכים ישב חובש שהזדרז לסייע לה. הוא הכניס את היולדת לרכב משטרתי סמוך, שהיה מרווח ומחומם יותר - ושם, כשהבינו כי לרכב חילוץ ייקח זמן רב להגיע - החלו ליילד.

תוך שניות הגיעה למקום גם אחות בית חולים, שנתקעה היא עמדה בפקק, ואף מיילדת שישבה ברכב סמוך וצפתה במתרחש. הצוות הרפואי החדש שהתגבש תוך דקות, הצליח ליילד את התינוקת כשהיא בריאה ושלמה, בהליך מהיר במיוחד עבור האם, שלה זו הלידה ה-14.

לאם ולילדה שלום (חדשות 2)

"הכביש היה חסום כמעט לחלוטין, ורכב משטרה שעבר מאחורינו ביקש לזוז מהדרך כי יש במקום יולדת, מיד יצאתי לבדוק אם אוכל לעזור", סיפר אהרון פאמפ, חובש זק"א שנקלע לאירוע. "הכנסנו אותה לניידת המשטרה המחוממת והלידה התחילה והסתיימה תוך זמן קצר בשלום".

דודי שטיינהרפר, חובש איחוד הצלה, סיפר כי הבחין ביולדת כשהיה בדרכו ממודיעין לכיוון ירושלים. "היה מאד קשה ליילד, צריכים לשמור על חום, חסמנו עם האמבולנס את הנתיב ואת הרוח, למזלנו היה לנו את כל הציוד הרפואי והגיעה אלינו מיילדת שסייעה. זה ממש נס".

היולדת והתינוקת המתינו למעלה משעה עד שהפקק השתחרר, ואמבולנס הגיע למקום על מנת להעביר אותן להמשך טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים. "היה רגע מאוד מרגש שנתתי לאם להחזיק בתינוקת, האם אמרה לי שהיא לא חשבה שבלידה מספר 14 היא תלד ברכב, כשהם יצאו מהבית הם שמעו שהכביש פנוי והם חשבו להספיק להגיע לבית חולים", הוסיף בחיוך החובש אהרון פאמפ. "הלידה ארכה פחות מדקה, אבל סביר להניח שלא נשכח את פקק התנועה הזה".