בחברת החשמל הבטיחו: כלל היישובים יחוברו היום לחשמל

4 ימים אחרי הסופה הגדולה שגרמה לשיבושים קשים ברשת החשמל וניתקה עשרות אלפי בתי אב מזרם, 8,000 בתי אב עדין מנותקים מחשמל. אלא שבחברת החשמל הבטיחו הבוקר: כלל היישובים שנותקו יחוברו היום לזרם

כל היישובים יחוברו לחשמל היום? (פייסבוק חברת החשמל)

אחרי 4 יממות חשוכות וקרות, האם האור והחימום יחזרו לכלל היישובים שנותקו מזרם? כך לפחות הבטיחו בחברת החשמל.

בהודעה שפרסמה הבוקר החברה נאמר כי עובדי החברה יפעלו לאורך כל היום על מנת להשיב את זרם החשמל לכל אותם יישובים שנותקו באופן מלא או חלקי מחשמל. נכון להבוקר, ב-8,000 בתי אב בישראל עדיין אין זרם - מהם 4,500 בירושלים וביישובים הסובבים אותה. בהערכת המצב שהתקיימה הבוקר אמר מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן: "היום יחוברו כל הישובים במדינת ישראל לרשת החשמל".

הודעת החברה באה לאחר לילה השלישי ברציפות בו עובדי חברת החשמל המשיכו בעבודות להחזרת אספקת החשמל בצפון ובאזור ירושלים. זאת על רקע שיא הביקוש לחשמל בכל הזמנים שנשבר אמש ועמד על צריכה של 11,640 מגה וואט.

היישובים בהם הוחזר החשמל ביישובי עוטף ירושלים ויהודה ושומרון: אבני חפץ ,אדורא, אלון מורה, אלון שבות, אפרת, מוצא, עמינדב, קרית ענבים, אדורא, דולב, חלמיש, כוכב השחר, מכמש, נוקדים, קרית ארבע, שבי שומרון, סוסיא, עותניאל, עמנואל, שבי שומרון, תלם, תקוע, כרמל.

יישובים שחוברו חלקית: עפרה, אבו גוש, אורה, הר ברכה, טלמון, יצהר, מבשרת ציון, מעוז ציון, רחלים ועלי.

יישובים שיחוברו במהלך 12 השעות הקרובות: כפר תפוח, ליפתא, מגדלים ועין ראפה.

מחברת החשמל נמסר בנוסף כי כל ישובי הצפון מחוברים לזרם החשמל, למעט תקלות נקודתיות ומקרים בודדים במירון ובצפת .ניתן לפנות ולקבל מידע גם במרכזי השרות של החברה במספר 103 הערוכים למתן שירות לכל פניות הלקוחות.