סקר: 76% מהציבור סבורים שהרשויות לא נערכו כראוי לסופה

על פי סקר של חברת "שילוב מילוורד בראון", רוב גדול של אזרחי ישראל חושב שרשויות המדינה לא היו ערוכות כנדרש לסערה, שהובילה לתקלות נרחבות ברשת החשמל ולחסימות כבישים ברחבי הארץ. הנתון המפתיע: 63% חושבים כי תפקוד חברת החשמל היה טוב

76%- התפקוד לקוי (רויטרס)

יממה לאחר דעיכת הסערה, הגיע זמן הלקחים. סקר שערכה חברת "שילוב מילוורד בראון" בדק מה חושבים בציבור על תפקודה של המדינה והרשויות שהיו אחראיות לטיפול בנזקי הסערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר סוף השבוע הסוער למדי שעבר על תושבי ירושלים וצפון הארץ, מתברר כי מרבית הציבור סבור שהרשויות לא נערכו כראוי לסופה. בתשובה לשאלה "האם הרשויות היו ערוכות למזג האוויר כראוי", השיבו 76% מהנשאלים כי לדעתם הרשויות לא עשו די כדי להיערך, לעומת 16% בלבד שטענו כי הרשויות התכוננו באופן הולם.

16% בלבד - התפקוד היה טוב (רויטרס)


לעומת הרשויות, מרבית הנשאלים ציינו כי תפקודה של חברת החשמל היה טוב בהרבה. 63% טענו כי לדעתם תפקוד חברת החשמל היה טוב מאוד או טוב, לעומת 30% שציינו כי תפקודה של חברת החשמל בימי הסופה היה רע ואפילו רע מאוד.

מחצי מהציבור: להשקיע משאבים (רויטרס)


כמחצית מהנשאלים (51%) הבהירו כי לדעתם, על המדינה להשקיע תקציבים נוספים לטובת היערכות לסופות דומות. זאת, לעומת 37% שאמרו כי לדעתם אין טעם בהפניית התקציבים לטובת היערכות שכזאת.

הנתון המפתיע: שבחים לחברת החשמל (רויטרס)

בעוד אלפים עדיין מנותקים מחשמל, רושמת, בינתיים, חברת החשמל שיא של ביקושים בחורף בכל הזמנים עם צריכה של 11,400 מגה וואט. במקביל, עובדי חברת החשמל ממשיכים במאמציהם להחזיר את הזרם לאלפים שעדיין מנותקים. מחברת החשמל נמסר כי מספר הבתים שנותרו מנותקים ברחבי הארץ ירד ל-14 אלף.

בירושלים נותרו בשלב זה 6,000 בתים ללא חשמל. בגבעת שאול בירושלים מנותקים התושבים מזרם כבר 4 ימים. גם התושבים בגוש עציון ממשיכים לסבול. הזרם הוחזר עד כה לכ-90% מהלקוחות שנותקו, כשהחלה הסערה.

בצפת חילקו אתי חפירה לתושבים

בצפת בכ-1,200 בתים באזור הוחזרה אספקת החשמל. בין היישובים באזור ששוב יכולים לנשום לרווחה: קרן בן זמרה, עמוקה, קיבוץ פרוד, חמדת יער, שפר, אמירים, כפר שמאי, מרון, ספסופה, עלמה, בר יוחאי, אור גנוז ואביבים.

בינתיים, עסוקים התושבים בצפת בפילוס השלג. העירייה חילקה אתי חפירה לתושבים, בשל קושי להתמודד עם העומסים, והם מסייעים בפינוי השלג מהדרכים.