חברת דירקטוריון חברת החשמל - נשארה בלי חשמל

ורד יצחקי, אם ל-8 ילדים המתגוררת בחלמיש, וגם חברת דירקטוריון בחברת החשמל, בילתה אף היא את סוף השבוע מנותקת מהזרם. "הילדים קפאו מקור ובכו ואני מסתכלת עליהם חסרת אונים", סיפרה. מחר תצטרך שיפלסו לה את הדרך כדי להגיע לישיבה דחופה בנושא

יצחקי וילדיה

ורד יצחקי, חברת דירקטוריון חברת החשמל המתגוררת ביישוב חלמיש שבשומרון, הצטרפה אף היא בסוף השבוע לעשרות אלפי האזרחים שנותרו ללא חשמל בעקבות הסופה הגדולה. "הילדים קפאו מקור ובכו: 'אמא קר לי' ואני מסתכלת עליהם חסרת אונים והבית קפוא", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יצחקי, אם לשמונה, התעוררה בבוקר יום שישי לבית בלי חשמל. "בהתחלה חשבנו שזו הפסקת חשמל שתעבור אחרי שעה שעתיים", שחזרה. "אחרי זה הסתבר שהתקלה רצינית יותר. השלג נערם והיישוב היה נצור ובצהריים הבנו שזה יכול להימשך עד שבת".

חברת הדירקטוריון הרימה טלפון אל לשכת הדירקטוריון וביקשה להתעדכן. "אמרו לי שככל הנראה זה ייקח 48 שעות אבל אין אפשרות לדעת. עדיין קיוויתי שזה ייגמר כמה שיותר מהר".

עובדי חברת חשמל מתקנים תקלה (יוסי וייס - דוברות חברת החשמל)

"בעלי אמר: 'כשצריכים אתכם אתם לא מגיעים'"

כמו רבים, נותרה יצחקי עם תינוק קטן, ילדים שקופאים מקור והרבה חוסר אונים. "בעלי אמר לי: 'אתם בחברת חשמל כשצריך אתכם אתם לא מגיעים", סיפרה. "אמרתי לו שאין ספק שהחברה מטפלת בהרבה מקרים ולא יכולים להגיע ליישובים הנידחים וזה מאוד הגיוני".

התקלה נפתרה לבסוף הלילה בשעה 01:00 והחיים של משפחת יצחקי שבו לסדרם. "מחר יש לנו ישיבת דירקטוריון דחופה לאור המצב, ואני מקווה שאוכל לצאת עם הרכב, ביקשתי שיפלסו את כביש הגישה".

14 אלף בתים בישראל עדיין מנותקים מזרם החשמל, בהם 6,000 בירושלים. "אני כל כך יכולה להבין את הכעס של המנותקים", ציינה יצחקי, "אבל הכעס לא צריך להיות מופנה לעבר חברת החשמל אלא למחדלים אחרים: מפלסות שחסרות למשל. האחריות היא של המדינה".