אלפים עדיין מנותקים מחשמל: "תקועים בחושך עם 5 ילדים"

כבר 3 יממות שאלפי אזרחים נמצאים בעלטה בעקבות הנזקים הגדולים שהותירה אחריה הסופה שהכתה ברחבי הארץ. אחד המנותקים, תושב קיבוץ צובה, נותר ללא חשמל עם חמישה ילדים וטען כי בחברת החשמל לא סיפקו תשובות. "בחברה לא ידעו להגיד מתי יחזור הזרם". מנכ"ל חברת החשמל: "העובדים בשלג בזמן שהאזרחים בתוך הפוך"

כ-14 אלף בתים ברחבי הארץ עדיין מנותקים מחשמל, חלקם מאז יום חמישי בלילה. בין המנותקים, גם גור ומשפחתו המתגוררים בקיבוץ צובה שבהרי ירושלים. "זהו לילה שלישי בלי חשמל עם חמישה ילדים", סיפר גור. "עברנו לסבא וסבתא. יש לנו תנור נפט ואנחנו מסתדרים איכשהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אישית לא התקלחתי כבר שלושה ימים. זה לא קל", אמר גור. "החימום עם תנור הנפט גורם למעט כאבי ראש עם האדים והריח שהוא מייצר, אבל בעיקר קשה לנו עם הילדים - שאותם קשה להעסיק בלי אור וטלוויזיה. הילדים גיבורים ומצליחים להסתדר".

בנוגע לתשובות שקיבל מחברת החשמל, אמר גור כי עד כה לא הודיעו לו מתי ישוב הזרם. "הם אמרו לי שהם לא יודעים מתי זה יקרה. אולי ב-24 שעות הקרובות. הם אמרו שישלחו צוות לבדוק ואולי יביאו גנרטורים לקיבוץ".

"דרוש סיוע בפינוי הדרכים" (עפר חדד)

מנכ"ל חברת החשמל: "העובדים מטפלים בתקלות זמן שהאזרחים בתוך הפוך"

מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן התארח באולפן "שש עם עודד בן עמי" והתייחס לטענות. "לבנו עם גור והילדים ועם עוד אזרחי המדינה שחווים תקלות ברחבי הארץ", אמר. "לא נעים לחוות תקלות, בטח לא במשך יומיים ושלושה. אני יכול להבטיח להם שלא נחסוך שום מאמץ להגיע לבתים. אף עובד לא יעזוב את כליו עד שלא נגיע לכל הלקוחות".

גליגמן דיבר על היישובים שנותרו מנותקים והסביר מה גרם לקושי של אנשי החברה בתיקון התקלות: "ישנם יישובים שניתן להתחבר אליהם במתח גבוה כמו באבו גוש או באולפנים בנווה אילן, אבל לצרכן הפרטי ניתן להתחבר רק דרך מתח נמוך ושם נמצאת הבעיה".

חברת החשמל תשקול כיצד לפצות את הלקוחות

"ישנם עצים שנערמו עליהם חצי טון של שלג וישנם עצים שלא עומדים בנטל וקורסים על עמודי החשמל", הוסיף גליקמן. "זה משבר לא שלא ניתן לפתור ב'הוקוס פוקוס'. עובדי החברה תיקנו תקלות בזמן שאנשים היו מתחת לפוך, וחידשו חשמל במשך שלושה ימים בחוץ עם גרביים רטובות".

"בארה"ב עובדי חברת החשמל לא נכנסים לעבודה עד שהסופה מסתיימת", הדגיש מנכ"ל חברת החשמל. "אצלנו זה בדיוק הפוך. מוקדם יותר היום הייתה הערכת מצב וביקשתי מנציגי פיקוד העורף ומשטרת ישראל סיוע בפינוי הדרכים למוקדי התקלות. עשרות מחולקים ליישובים השונים בהם אין חשמל. גם יישובי עוטף צפת היו מנותקים והצלחנו לחבר את כולם פרט לארבעה. ישנה התקדמות משמעותית בחיבורים".

לדברי גליקמן, חברת החשמל תשקול את צעדיה בכל הנוגע לפיצוי הלקוחות שנותרו מחוסרי חשמל במשך ימים. "יש נהלים של רשות החשמל במצבים האלה. אנחנו מעדכנים את עדיפות שהם מקבלים על פני צרכנים אחרים".

הסערה שמאחורינו - הסיפור המלא:

גם מחר: אין לימודים בצפת ובמבשרת ציון

יתחתנו בלי חשמל: "יהיה שמח"

ירושלים מתקשה לחזור לשגרת החיים

צפו: הרי ירושלים מהאוויר ביום שלאחר הסערה

היום הרביעי לסופה: 14 אלף בלי חשמל 

הקופאיות נתקעו בסופר: "אכלנו חטיפים"

עצוב: אבידות בגן החיות התנ"כי

כביש 1 נפתח חלקית לתנועה

הסופה הקשה ביותר מאז קום המדינה?

סוף שבוע של סופה: שעה אחר שעה

הסופה מאחורינו: אלפים עדיין מנותקים מחשמל