גם היום: אין לימודים בירושלים; שיבושים קשים בתחבורה הציבורית

4 ימים אחרי שהחלה הסופה, השיבושים במערכת החינוך ובתחבורה הציבורית נמשכים. בשורת יישובים ובהם הבירה, צפת, מבשרת ציון ומועצת שומרון לא יתקיימו הלימודים. הקווים העירוניים בירושלים לא פועלים עקב הצטברות קרח על הכבישים

אלפי תלמידים יישארו בבית (פלאש 90)

ירושלים של שלג - ושיבושים: הסערה כבר מאחורינו, אבל השלכותיה עדיין מורגשות היטב. גם היום (ב') - ארבעה ימים אחרי שהחלה הסופה - לא יתקיימו לימודים בירושלים ובחלק מהיישובים בצפון ובשומרון. קווי האוטובוס העירוניים בירושלים לא פועלים הבוקר עקב הקרה והצטברות קרח על הכבישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה שלא לקיים לימודים בבירה התקבלה בתום הערכת מצב בעירייה. במקביל, האוניברסיטה העברית הודיעה לציבור הסטודנטים כי הלימודים בקמפוסים יחלו היום רק בשעה 12:00. גם במבשרת ציון ובאבו גוש בתי הספר יהיו סגורים.

סגנית ראש העיר והמשנה לתיק החינוך, רחל עזריה, אמרה בעקבות ההחלטה: "כאמא, אני יודעת כמה קשה לילדים היציאה מהשגרה, וכמה הילדים וההורים מחכים להפעלה מחודשת של בתי הספר. אך לאור הקרח הצפוי בכבישים בבוקר, הקושי הפיזי להגיע אל מוסדות החינוך, וטיפולי האחזקה הנדרשים בבתי הספר ובגני הילדים, לא ניתן לפתוח את מוסדות החינוך גם היום. אנו ממשיכים לפעול במרץ כדי לפתוח את מוסדות החינוך בהקדם, ולהחזיר את ילדי והורי ירושלים לשגרה".

יו"ר סיעת ש"ס בירושלים נתי לסרי אמר הערב במהלך ישיבת הנהלת העירייה בנושא: "אין ספק שההחלטה לא לקיים לימודים מבורכת ומאולצת מהמצב בשטח".

גם במועצה האזורית מטה יהודה לא יערכו לימודים בכלל המקומות. בית הספר קסם במעלה החמישה ובתי הספר אלון ומרחבים - יישארו סגורים. כך גם בתי הספר עין כרם, עין הרים, עין נקובה, עין ראפה וצור הדסה. ביישובים הבאים לא ייפעלו רק הגנים: קריית ענבים, בר גיורא, נס הרים, שורש, שואבה, בית מאיר, מטע, בית זית, רמת רזיאל, צובה, אורה, עמינדב, אבן ספיר, מוצא, נווה אילן ומבוא בית"ר.

בצפון לא יתקיימו לימודים בצפת ובתי הספר האזוריים בקיבוצים יראון וסאסא שבגליל ישארו סגורים. ברמת הגולן יחלו הלימודים באיחור של שעתיים - בשל חשש מקרח על הכבישים. במחוז מרכז לא יילמדו ביצהר, בברכה ובאיתמר. גם באריאל ישארו כל מוסדות החינוך סגורים. בגוש עציון יישארו התלמידים בבית, למעט ביישובים: תקוע, נוקדים, כפר אלדד, מעלה עמוס וקידר. במחוז דרום - כולם חוזרים ללמוד.

עקב הצטברות קרח: התחבורה הציבורית לא פועלת

אין אוטובוסים בשעות הבוקר (מאור רוזנשטיין)
בחברת אגד החליטו להפסיק את תנועת האוטובוסים בירושלים, שחודשה אמש - בגלל הצטברות הקרח על הכבישים. תנועת האוטובוסים והרכבת הקלה תחודש בהמשך היום, אולם היא צפויה להיפסק בשעות הערב המוקדמות, עם הירידה הצפויה בטמפרטורות. בשלב זה, רק הקווים הבינעירוניים היוצאים מירושלים ומגיעים אליה פועלים, הקווים העירוניים עדיין לא עובדים.

בהמשך היום תיערך הערכת מצב בחברת "אגד", במסגרתה יוחלט באיזה אופן ולכמה זמן בכל זאת יסופקו שירותי תחבורה ציבורית בעיר, ממנה ואליה. בשלב זה הרכבת הקלה אינה פועלת והגורמים השונים פועלים כדי שתחזור לפעולה במהלך היום בחלק ממסלול הקו.

שר התחבורה ישראל כץ קרא אמש לכל הנהגים להימנע מנהיגה הלילה בכל כבישי הארץ. "בשל התבהרות השמיים וצניחת הטמפרטורות, הכבישים הלילה צפויים להיות מסוכנים מתמיד", הסביר כץ. "שכבת הקרח שתצפה את הכבישים עלולה לגרום להחלקה. מדובר בסכנת חיים אמיתית. יש לוותר על נסיעות שאינן הכרחיות ולאלה שנדרשים לנהוג - אנא עשו זאת בזהירות יתרה".

בהכנת הכתבה השתתפו: דפנה ליאל, גיא ורון וסיון רהב-מאיר

הסערה שמאחורינו - הסיפור המלא:

יתחתנו בלי חשמל: "יהיה שמח"

ירושלים מתקשה לחזור לשגרת החיים

צפו: הרי ירושלים מהאוויר ביום שלאחר הסערה

היום הרביעי לסופה: 14 אלף בלי חשמל 

הקופאיות נתקעו בסופר: "אכלנו חטיפים"

עצוב: אבידות בגן החיות התנ"כי

כביש 1 נפתח חלקית לתנועה

הסופה הקשה ביותר מאז קום המדינה?