ירושלים מתקשה לחזור לשגרת החיים

הבירה מתקשה לחזור לשגרה מלאה: גם בכבישים שנפתחו לתנועה, הנתיבים חסומים ע"י שלג, עצים ומכוניות תקועות. בחלק מהמרכולים חסר חלב ולחם. בתי הקפה מתחילים להתמלא. נתניהו: "ישראל מתמודדת היטב"

הסערה מאחורינו וכביש מס' 1 נפתח באופן סופי לשני הכיוונים, אבל לפחות בירושלים עדיין לא מצליחים לגמרי לחזור לשגרה. בניגוד לכביש ירושלים-תל אביב, הכבישים בתוך העיר עדיין חסומים בחלקם על ידי השלג. בחלק מהמקרים מדובר בחסימה של נתיבים מסויימים, ובמקרים אחרים מדובר בחסימה של כבישים בשלמותם. המצב הזה יוצר עומסי תנועה כבדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התנועה בכבישים שכן פתוחים לתנועה בעיר איטית מאוד. מעבר לשלג שמכסה חלק מהנתיבים, גם עצים שקרסו על הכבישים ועל רכבים תקועים מקשים על התנועה.

בחלק מהמרכולים בירושלים עדיין קיים מחסור בלחם ובחלב. תושבת אחת השכונות בעיר סיפרה כי ביום שישי מכרו במכולת השכונתית שלה כיכר לחם ב-18 שקלים, בשל המחסור והביקוש.

הלימודים בעיר בוטלו, אבל ההורים כבר אמורים לחזור לעבודה, והפער הזה - גם הוא גורם לשיבושים בקרב תושבי העיר. "לא הגעתי היום לעבודה כי לא נשאר כבר יום עבודה כשצריכים לחזור לקחת את הילדים מהגן", סיפרה לחדשות 2 Online רונה הררי, דוקטורנטית בפקולטה לרפואה בהדסה עין כרם. "המון עבודה הלכה לפח בגלל שלא הגעתי".

מתחממים עם קפה

הבעלים של בתי העסק בעיר ניזוקו גם הם. "נתתי לעובדים להגיע במוניות כי אין תחבורה ציבורית", סיפר איציק, בעלי בית קפה בבירה, לחדשות 2 Online. "אתמול ושלשום באתי עם רכב ארבע על ארבע לקחת אותם מהבתים".

לפחות עכשיו הוא יכול להתנחם בלקוחות הרבים שמתחילים לחזור לבית הקפה שלו. "אנשים היו סגורים בבתים שלושה ימים בלי חשמל", אמר. "הם רוצים לשתות עכשיו סחלב חם, תה, קפה או שוקו חם, אז יש הרבה אנשים בבית הקפה".

הרשויות ממשיכות לטפל בנזקי הסערה ובניסיון להחזיר את האזורים הפגועים לשגרה. ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בצהריים בדיון הערכת מצב במחוז ירושלים של המשטרה עם השר לביטחון פנים, ראש עיריית ירושלים, מפקד המחוז, מנכ"ל חברת החשמל ונציגי כוחות ההצלה.

"שיא הסערה מאחורינו, ויש עוד הרבה משימות לפנינו", אמר נתניהו. "מדינת ישראל מתמודדת היטב מול הסערה האדירה הזאת. גם בהשוואה למדינות אחרות בעולם שחוו גם בשנה החולפת סופות קשות – פעלנו טוב יותר. אני מבקש מהאזרחים להמשיך לנהוג בזהירות".