הקופאיות נתקעו בסופר: "אכלנו חטיפים מהמדפים"

שלוש קופאיות בסופרמרקט בלב ירושלים היו נצורות לילה שלם במקום העבודה שלהן, בין המוצרים השונים. הן אכלו חטיפים שלקחו מהמדפים והתכסו בשמיכות פליז שמוצעות למכירה במקום. "קפאנו מקור, אף אחד לא דאג לנו". מנהל המשמרת: "רצינו לסגור, המנכ"ל סירב". מנהלת הסניף: ניסינו לחלץ אותן ודאגנו לחימום

שתיים מהקופאיות בסופר במהלך הסופה

בשביל שלוש קופאיות בסופרמרקט "מעיין 2000" ברחוב יפו בירושלים הייתה הסופה האחרונה בעיר סיוט אמיתי. ביום חמישי אחר הצהריים, כשפתיתי השלג הראשונים החלו לרדת, הן קיבלו הוראה ממנהלי העבודה שלהן להגיע למקום בשל הביקוש הרב בקרב הלקוחות הירושלמים למצרכים. עד 10:00 בבוקר למחרת הן היו נצורות - בין המחלקות השונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת מהן הגיעה מבית"ר עילית באוטובוס האחרון למרכז העיר, ועוד שתיים שמתגוררות בשכונות קטמון וגילה בבירה הגיעו במונית. לדבריהן, כשראו שהשלג לא מפסיק לרדת הן התריעו על כך למנהליהן - שציינו שברגע שתתחזק הסופה עוד יותר הן ישובו לבתיהן.

ובינתיים, החנות קפואה לחלוטין, הלקוחות לא מפסיקים להגיע והקופאיות עובדות במרץ, לטענתן בתנאי קור. הן ציינו כי קיבלו הוראה ממנכ"ל הסופרמרקטים להישאר במקום - עד להודעה חדשה, והוא אמר כי במידת הצורך הוא יחלץ אותן עם הג'יפ שלו. הנחמה היחידה שלהן הייתה שמזון - לא היה חסר במקום - אבל הן הסתפקו בחטיפים.

מנהל העבודה שהיה במקום ועובד נוסף התקשרו למנהלים בשלב מסוים - שאמרו להן להגיע לבניין הסמוך, שם השכירו עבורם חדרים ללילה. "ב-2:30 בלילה עלינו למעלה לחדר והיה שם קור לא נורמלי", סיפרה אחת הקופאיות. "הייתה מיטה זוגית אחת. אבל זה לא הגיוני שאנחנו, קופאיות דתיות, נישן יחד עם המנהל שלנו באותה מיטה, אז לא הלכנו לישון".

כוחות צה"ל בירושלים (רויטרס)

"חייבו אותנו להמשיך לעבוד"

כדי להתחמם בקור בעז, הן פתחו מספר שמיכות פליז שנמכרות בחנות, אך גם זה לא כל כך עזר. "במהלך הלילה דיברנו וניסינו להתחמם, אבל אף אחד לא שאל אותנו מה שלומנו ואם יש לנו מה לאכול", היא המשיכה. כשהגיע הבוקר בשעה 10:00 הן יצאו משם סוף סוף. "אנחנו אוהבות לעבוד שם", הן אמרו לסיכום. "אבל מה שהיה זה טראומה".

אחראי המשמרת בסניף סיפר כי הוא רצה לסגור את הסופר בשעה 20:00 - אך מנכ"ל הרשת סירב לטענתו לסגור. "אמרו לנו להמשיך אז נתקענו שם בסערה ולא סידרנו לנו כלום למרות הקור שהיה שם", הוא אמר. "לבסוף אנחנו לקחנו חדר בבניין ליד, אבל לא היה שם מקום לקופאיות כי הייתה שם רק מיטה זוגית".

מנהלת הסניף שרונה זהורי טוענת מנגד כי לאורך השעות שהקופאיות היו נצורות היא ניסתה לדאוג להן. "דיברתי עם המנכ"ל וביררנו לגבי חילוץ או מלון אבל הכל היה בתפוסה מלאה, בסוף ארגנו להן חדר קטן", היא סיפרה. "הן היו תחת קורת גג ודאגנו להביא להן חימום משכנים. אף אחד לא נערך לשלג כזה, גם לא ראש הממשלה ומפכ"ל המשטרה". היא דחתה את הטענות שלפיהן ניתנה להן הוראה שלא לסגור את הסניף ביום חמישי בערב.

הסיפור הגיע באמצעות הפייסבוק של חדשות 2

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv