נזקי הסערה: אבידות בגן החיות התנ"כי

שני פלמינגו מתו מקריסת עץ, שני פקארי קפאו למוות וגם ציפורי ביצה קרסו כתוצאה מהקור העז. בגן החיות התנ"כי בירושלים נאבקו המטפלים המסורים בשלג, אך בסופו של דבר נאלצו להיפרד מכמה מבעלי החיים האהובים ביותר במקום

2 פלמינגו נהרגו מקריסת עץ (שי דורון, גן החיות התנ"כי)

הקור העז באזור ירושלים ובכלל בכל הארץ לא פסח גם על בעלי החיים. בגן החיות התנ"כי, שם נשארו המטפלים לאורך כל הסופה נאלצים כעת להתמודד עם נזק כבד שנגרם לרכוש - אך בעיקר עצב גדול, לאחר ששש חיות בגן החיות מתו כתוצאה מהשלגים והסופה העזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני פלמינגו מתו לאחר שעץ קרס עליהם בשל השלג, שני פקארי (חיה דרום אמריקנית) קפאו למוות ועוד בערך שני ציפורי ביצה מתו גם הם. החיות יובאו לנתיחה לאחר המוות ולאחר מכן חלקן יועברו לבית החולים הווטרינרי בבית דגן.

קיבלו אוכל וטיפול במהלך הסופה (שי דורון, גן החיות התנ"כי)

בגן החיות לא היו צריכים לעזרה מבחוץ: אוכל רב עמד לרשות בעלי החיים וכן אמצעי חימום, שופלים וכלי רכב ייחודיים שנמצאים בבעלות המקום עזרו לפלס את השלג. "בשל הפסקות חשמל נאלצנו מדי פעם להעביר את החיות ממקום למקום וזה לא היה נעים", אמר לחדשות 2 Online שי דורון, מנהל גן החיות התנ"כי.

הפינגויינים צללו, היחמורים זללו

היו גם חיות שנהנו מאוד מהקור העז והשלגים: היחמורים היו מרוצים והסתכלו באופן מוזר לעבר המטפלים שהאכילו אותם - וגם התיאבון שלהם היה בריא במיוחד. גם הפינגווינים, המזוהים מאוד עם הקרח נהנו מהשלגים - והם שחו וצללו, למרות שמדובר בפינגווינים דרום אפריקנים.

היו חיות שנהנו מהקור (שי דורון, גן החיות התנ"כי)

"הלוואי שלכל עם ישראל היה את התנאים שהיו לבעלי החיים שלנו במהלך הסופה", סיכם דורון. "אני מקווה שלקראת מחר נפתח את גן החיות, כי יש הרבה עבודה בשל שכבת הקרח והעצים הרבים שקרסו".

תנין מכוסה בשמיכה (הספארי ברמת גן)

הספארי: התנינים בחימום מיוחד

בספארי ברמת גן סיכמו בסיפוק את הסופה האחרונה. רוב בעלי החיים העדיפו להישאר מן הסתם בבתי הלילה שלהם שצוידו באמצעי חימום, ולא היו נפגעים בקרבם. המטפלים האכילו וטיפלו בבעלי החיים כרגיל, ובבתי הלילה של הטורפים שמו יותר ניילונים כדי שרוח לא תיכנס פנימה. למעט מספר עצים שנפלו, והאגם שהתמלא בשברי עצים וענפים - לא היו נזקים לרכוש.

לתנינים עם זאת היה קר במיוחד. "לשמחתנו לא קרה להם כלום אבל המטפלים ראו שהם לא הולכים לבד לחימום אז הם החליטו להביא אותם למקום חם יותר בחדרי האשפוז", סיפרה הבוקר לחדשות 2 Online דוברת הספארי שגית הורוביץ.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv