צפו: ברקת מפנה צירים בנגמ"ש

ראש עיריית ירושלים נזכר בימיו כמ"פ בצנחנים, וכשהנגמ"שים ששלח צה"ל הגיעו לסייע לתושבי הבירה הוא קפץ על אחד מהם והחל לסייע בפתיחת הכבישים. יחד עם החיילים חילץ אוטובס וכלי רכב שנתקעו בכניסה לעיר. כך זה נראה

כשעירו נצורה והתושבים סגורים בבתים, החליט ראש עיריית ירושלים ניר ברקת לחזור לימיו כמ"פ בצנחנים עלה על נגמ"ש וסייע בפתיחת הצירים בכניסה לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבוש בטרנינג ובנעלי ספורט יצא ברקת ופגש חיילים מחטיבת הנח"ל, שהגיעו עם נגמ"שים לסייע לתושבי הבירה הנצורה. הוא קפץ על הנגמ"ש וסיפר להם ש"כשהוא היה מ"פ בצנחנים באמצע אימון בדרום, הקפיצו אותו ואת הפלוגה יחד עם הכלים לסייע לפתוח את הצירים לירושלים המושלגת".

בעודו משחזר ימים עברו, המשיך לעבוד במשותף עם החיילים וביחד חילצו אוטובוס וכלי רכב שנתקעו על הכבישים עמוסי הקרח בכניסה לעיר.

נגמ"ש על רקע השלג, היום (חדשות 2)

צה"ל התגייס לעזרת התושבים

הנגמ"שים שנראו היום בירושלים הנצורה הם חלק מסיוע שמעניק צה"ל לתושבים בבירה. "אנחנו פועלים בסיוע להגעה לבתים, עוזרים לאנשים מבוגרים", סיפר גורם בצה"ל. "באירוע משתתפים כוחות הנדסה, פיקוד העורף ושתי פלוגות אימונים".

אותו גורם סיפר כי נגמ"שים של הצבא נמצאים בכוננות גם בצפת ובגליל העליון? "כל מה שצריך לעשות נעשה, זה תפקיד החיילים", הדגיש.