בית אבות באזור ירושלים מנותק מחשמל, לקשישים קר

לקשישים בבית אבות שנותק מחשמל באזור ירושלים לא נותר אלא ללכת ולהתכסות היטב כדי להתחמם, לאחר שנותק החשמל במקום. הנחמה שנותרה להם היא המטבח שעדיין עובד ואיש התחזוקה שלקח פיקוד על המקום. אחד הקשישים, בן 94: "נבהלתי מהעלטה, חשבתי שאיבדתי ראייתי"

ירושלים הקפואה, היום (AP)

"אנחנו מנסים להתלבש טוב, הולכים כדי להתחמם". קשישים רבים בבית אבות באזור ירושלים נמצאים בחוסר אונים מוחלט לאחר שהלילה בעקבות הסערה נותק החשמל לגמרי במקום. הנחמה היחידה שלהם היא המטבח שממשיך לפעול ואיש התחזוקה שלקח על עצמו את ניהול המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הקשישים שגרים במקום הוא יעקב צים בן ה-94. "בלילה התעוררתי בעלטה גמורה, אני פשוט מאוד נבהלתי כי חשבתי שאיבדתי את הראייה כי הכל היה חשוך, החלונות היו סגורים ואפילו לא הייתה קרן אור קטנה", סיפר צים לחדשות 2. "זה לא נעים, אין לנו חימום ואנחנו מנסים להתחמם בעצמנו".

הוא העביר ביקורת על כך שהיערכות הרשויות לא הייתה מספקת: "לא היינו מוכנים לדבר כזה בבירה, אף אחד לא יכול להגיע לכאן ולתקן את החשמל". הוא שיבח את צוות המטבח שנשאר ללון במקום, ואת איש התחזוקה שלקח פיקוד.

סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל אורן הלמן, שנחשף לתקלה של בית האבות במהלך המשדר המיוחד בחדשות 2 אמר כי הוא נתן הוראה למנהל מחוז ירושלים לפתור את הבעיה בהקדם האפשרי. "מתחילת היום יצרנו קשר עם 20 מוסדות גריאטריים ואנו מקיימים הערכות מצב בנושא", ציין הסמנכ"ל בחברת החשמל.

מדובר רק בדוגמא אחת מתוך עשרות אלפי בתי אב שנותקו ביממה האחרונה מחשמל בשל נזקי הסופה בעיקר בירושלים ובצפון הארץ. בחברת החשמל קראו לציבור הרחב שלא לצרוך מכשירים עתירי אנרגיה כמו מכונות כביסה, תנורי אפייה, מדיחי כלים ועוד.