הסערה גובה קורבן: אדם נפל אל מותו בראשון לציון

תושב העיר עלה על גג ביתו, בגובה של 3 קומות, ככל הנראה כדי לתקן את המרזב. לרוע המזל הוא החליק, נפל ונפגע אנושות. צוות טיפול נמרץ קבע את מותו במקום

זירת האירוע (חדשות 2)

הסערה החורפית גובה קורבן ראשון בנפש: גבר כבן 36 נפל הערב (ו') אל מותו מגג ביתו שבראשון לציון. ככל הנראה, הוא עלה לקומה שלישית במבנה - משם החליק ונפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הוזעק צוות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום שביצע בו החייאה ממושכת, אך נאלץ לקבוע את מותו בזירה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי האיש ניסה ככל הנראה לבצע תיקון במרזב.

יוני טבקמן, פראמדיק מגן דוד אדום שהגיע לזירת האירוע, סיפר: "קיבלנו דיווח על אדם שנפל מגובה והוא מחוסר הכרה. הגענו למקום, ושכנתו ביצעה עליו החייאה. הענקנו לו טיפול רפואי ראושני ובתום למעלה מ-35 דקות של החייאה - נאלצנו לקבוע את מותו".

זמן קצר לאחר מכן, נתקעו נוסעי שני אוטובוסים בדרכם לעיר צפת. הם חולצו על ידי כוחות כיבוי אש ופונו למתנ"ס בכרמיאל.

המשטרה: נסיעה בכביש - סכנת חיים (יהל קירשנר)

כ-30 אלף בתי אב מנותקים מחשמל - וברשויות פועלים במתכונת חירום

המשרד לביטחון פנים הודיע כי כוחות ההצלה, בשיתוף עם המשטרה,ביקשו סיוע מאחראי הביטחון ביישובים כדי לסייע לתושבים שבתיהם נותקו מחשמל. החשש העיקרי כעת הוא פגיעה בקשישים או באנשים נוספים הזקוקים לעזרה. במקביל, נפלו למעלה מ-600 קווי חשמל וצוותים שמגיעים לירושלים כדי לטפל בתקלות מביאים עמם גנרטורים. צה"ל מסייע לתושבים שנתקעו בבתים עם נגמ"שים, טרקטורים ומפלסות שלג.

גם במגן דוד אדום ובמשרד הבריאות קוראים לציבור לשים לב לקשישים שנמצאים לבדם בסערה, ולדווח למוקד 101 על כל מקרה שכזה כדי שיוכלו לסייע. מד"א יעביר קשישים שנמצאים במצוקה בתוך הערים אל מחוץ חפצם ללא עלות. בנוסף, במד"א פועלים בערים ירושלים וצפת על מנת להגיש סיוע לתושבים הזקוקים לקבל זריקות בבתיהם. ציבור הנזקק לכך בירושלים ובצפת, מתבקש להתקשר למוקד מד"א בטלפון 1-700-509-444. השירות ניתן ללא תשלום.

מבקר המדינה יבדוק קריסת התשתיות

מבקר המדינה יוסף שפירא החליט לבדוק את ההיערכות של חברת החשמל, המשטרה, התחבורה הציבורית, הרשויות המקומיות ומערכי הרווחה לסופה שפוקדת את ישראל ביומיים האחרונים. מתחילת הסופה כבישים ראשיים נחסמו לשעות ארוכות, התקשורת נפלה, עשרות אלפים נותקו מחשמל ורוב התחבורה הציבורית הפסיקה לעבוד.

"סיוט, קופאים מקור" (AP)

אזרחים רבים האשימו את אוזלת ידה של הממשלה בתפעול האירוע. "הם שולחים משלחות סיוע לכל העולם, אבל מה איתנו?", זעם תושב אזור ירושלים שנותק מחשמל בשיחה עם חדשות 2. "לא ייתכן שככה נערכנו - יותר נכון לא נערכנו בכלל. איזו מין מדינה זאת?", הוא תהה - והאשים כי התחזית על הסופה הייתה ידועה מראש.

ישראל סוערת - הסיקור המלא:

תקועים בכביש? כל מרכזי הסיוע

מבצע חילוץ: "סופה נדירה בעוצמתה"

ירושלים נצורה: רה"מ ערך התייעצויות

היכנסו לרשימת הכבישים החסומים

שלג גם בוואדי ערה ונצרת עילית

מה גרם לסופת השלגים הגדולה?