מוכרים בשוק מחנה יהודה: "חונכנו לעבוד"

למרות חשש ממחסור במזון, לא פקדו ירושלמים רבים את שוק מחנה יהודה ההומה מאדם בדרך כלל בכל בוקר שישי. גם חלק מהמוכרים העדיפו לסגור את הבאסטה. אלה שכן הגיעו הסבירו: "זה לא עניין של כסף או רווח, זה עניין של מוטיבציה ושירות"

תשאלו כל ירושלמי איך נראה שוק מחנה יהודה כמעט בכל יום שישי. המרכז שבדרך כלל הומה אדם היה ריק היום (ו') באופן ניכר, כשרק מעטים העזו לצאת מהבית החם לקור המקפיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוכרי הלחם התמודדו עם הקונים שביקשו להצטייד לקראת השבת הנצורה, לאור המחסור ומחשש להיתקע ללא מצרכים לסוף השבוע, כשמנגד כוח העבודה הצטמצם משמעותית.

"הפועלים והקונדיטורים לא באו", סיפר אחד מהם. "אתמול לא באו אנשים בגלל השלג. גם סחורה מאתמול שלא קנו, אני מוכר אותה היום כסחורה רגילה. זה בית משוגעים פה, זה לא עבודה, זה על הדרך. אני ובעל הבית כאן לבד".

בעוד חלק מהמוכרים החליטו לוותר על יום העבודה, היו כאלה שהתעקשו על נוכחות וחלוקה עד הלחם האחרון, ולאו דווקא משיקולי פרנסה. "חונכנו לעבוד", מסביר אחד המוכרים. "זה לא עניין של כסף ולא רווח. זה עניין של מוטיביציה ולתת שירות לאנשים. כי כאן אנחנו צריכים לחיות כל החיים, כי כאן אנחנו צריכים לעבוד".

ישראל סוערת - הסיקור המלא:

תקועים בכביש? כל מרכזי הסיוע

מבצע חילוץ: "סופה נדירה בעוצמתה"

ירושלים נצורה: רה"מ ערך התייעצויות

היכנסו לרשימת הכבישים החסומים

שלג גם בוואדי ערה ונצרת עילית

מה גרם לסופת השלגים הגדולה?