שלג על עירי: האם צפוי מחסור במוצרי יסוד במרכולים?

חלב, לחם וביצים הם מוצרי יסוד בסיסיים שיש בכל בית בישראל. בימי שלג קשה יותר להוביל אותם למרכולים, ולמרות ההיערכות מראש, לספקים קשה להבטיח מאה אחוז אספקה

חשש ממחסור בחלב ומוצריו (חדשות 2)

בתנובה נערכו עם שרשראות ברזל על גלגלי המשאיות, במאפיות יפחיתו את כמות הייצור - ומה עם ביצים? סופת השלגים בירושלים עלולה לגרום למספר מוגבל ומופחת של מוצרי יסוד ביום שישי, עם התחזקות הסערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במאפיות הגדולות בירושלים, אנג'ל וברמן, נערכו מבעוד מועד כדי לספק את החלות לשבת שנרכשות בהמוניהן במיוחד בימי שישי בבוקר. שתי המאפיות השכירו במיוחד ג'יפים 4X4 כדי להסיע את העובדים שיאפשרו את אספקת הלחם לספקים.

"הגבלנו את הכמויות, אבל לא לרמה של חוסר", סיפר ירון אנג'ל, מנכ"ל אנג'ל. "יהיו 20%-30% פחות לחם, ואנו ערוכים להשלים את זה בבוקר. לא יודע איזה בעל עסק יפתח ואיזה לא, ולפעמים בעל החנות לא בא בכלל ואנחנו משאירים את זה מחוץ לחנות".

במאפיית ברמן החליטו להקדים את הייצור. "אנו ערוכים עם שרשראות ברזל שקשרנו לגלגלי המשאיות שייסעו בשלג ואנו עדיין תלויים ביכולת של העירייה לתת מענה מבחינת תחבורה", אמר אסף אורזל, משנה למנכ"ל קבוצת מאפיות ברמן. "אנו מתורגלים גם בחורפים, וגם בימי שלג ובימי שישי של שלג, ונייצר פחות".

כמות הלחם שתשווק תצומצם (חדשות 2)
מנהל המרכז הלוגיסטי הדרומי של תנובה, שמספק מוצרי חלב לירושלים, מקיים הערכות מצב מדי שעה עם חמ"ל עיריית ירושלים. "המשאיות שלנו שעובדות בירושלים מצוידות גם הן בשרשראות שלג", אמר מנהל המרכז, רונן וולף. "עם זאת, יש שעות שבהן המשטרה חוסמת את הדרכים באופן מלא וגם אנחנו לא יכולים לעבור".

לדבריו, יש סיכוי שלא תהיה אספקת חלב ומוצריו לכל המקומות בעיר. "הסיכוי שחלב ומוצריו לא ישווקו בכלל מחר בירושלים הוא אמנם נמוך מאוד, אך הייתי ממליץ להצטייד במוצרים ההכרחיים", אמר. עם זאת, סייג את דבריו ואמר כי הוא "בטוח שיהיה בסדר. ירושלים מתורגלת".

בהן דווקא לא צפוי מחסור. ביצים (משטרת מחוז ירושלים)

וביצים? הן דווקא לא צפויות להיעדר מהמדפים. ספקי הביצים של תנובה הרגיעו ואמרו כי ממילא אין חלוקה של תבניות ביצים לספקים בימי שישי, ולכן לא צפוי להיות מורגש מחסור.