צפו: מבט מלמעלה על עיר שכולה לבן

תושבי ירושלים התעוררו היום אל בוקר מושלג. כיפת הסלע נצבעה בלבן, המדרחוב המרכזי דמה לרחוב ראשי באירופה וגן סאקר התמלא בפתיתים ובובות שלג. כך נראתה עיר הבירה היום ממעוף הציפור

אחרי ציפייה דרוכה, זכו היום (ה) הירושלמים לקום אל עיר לבנה. שכבה של 10-15 ס"מ נערמה על גגות הבתים וצריחי המסגדים והכנסיות. כיפת הסלע קיבלה מעטה לבן, בגן סאקר התכסה הדשא בפתיתים לבנים והמדרחוב במרכז העיר נראה כמו רחוב ראשי באירופה. בשעות הערב, אחרי הפוגה של שעות ספורות, חזר השלג לבירה. המראה המרהיב של השלג בבירה תועד מהאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שנהנו היום בעיקר המושלג הם הילדים שקמו אל בוקר נטול לימודים והתגייסו למשימה של בניית בובות שלג בהמוניהן. "קמתי בבוקר וראיתי את השלג נופל והתלהבתי כשכל השכונה נצבעת לבן", סיפר יצחק, תושב נחלאות. "היה נורא עצוב לראות כשהתחיל לרדת גשם. אנחנו כבר מכינים את השקיות כדי להתגלש מחר בגן סאקר".

"הכל נצבע לבן" (משטרת ישראל)

לקראת המשך הסערה, צבאו היום הירושלמים על המרכולים כדי להצטייד במזון. רשתות המזון בעיר דיווחו על עלייה של 70% במכירות. "כבר קנינו ציוד כדי להישאר במצור", הוסיף יצחק.

ניצן, המתגורר במרכז העיר, שמח אף הוא לפתוח הבוקר את החלון אל עיר לבנה. "פתחתי את התריסים וראיתי המוני פתיתים של שלג מכסים את כל הרחוב מולי", סיפר. "על המרפסת של הדירה שלי נערמו סנטימטרים רבים של שלג וכשירדתי למטה לרחוב ראיתי הרבה אנשים עם מטריות נאבקים עם הרוחות והפתיתים הרבים שנפלו מהשמיים".