איך תוכלו לסייע לחולים ולנזקקים בסופה?

במשרד הרווחה מחלקים אוכל חם, שמיכות ותנורים, ובעמותות השונות מתגברים את הפעילות והמוקדים. גם אתם יכולים לסייע לחולים, לדרי הרחוב, לקשישים וניצולי השואה להישמר מפגעי מזג האוויר, לקבל טיפול רפואי וקצת חום בקור המקפיא

איך לעזור לנזקקים? אילוסטרציה (רויטרס)

גל הקור והסופה שפוקדים אותנו נותנים את אותותיהם, ומקשים בעיקר על קשישים, חולים ודרי רחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הרווחה מאיר כהן הורה על הקמת חדרי מצב במחוזות השונים במשרד שיפעלו במתכונת חירום בסיוע לקשישים ולדרי רחוב. לצורך כך, אומרים במשרד הרווחה, הוקצה תקציב בסך 1.8 מליון שקלים לרכישת שמיכות, ביגוד חורף, תנורי חימום אישיים ורדיאטורים .

בנוסף נערכים במשרד הרווחה לחלוקת מנות חמות לסוף השבוע לקשישים דרך המועדונים המועשרים ומרכזי היום. משרד הרווחה גם יפנה קשישים שירצו בכך לנופשונים לסוף השובע הקרוב המיועד להיות קר במיוחד.

"מחוזות המשרד בשיתוף עם רשויות מקומיות המאופיינות כבעלות ריכוז גבוה של דרי רחוב החלו במבצע לאיתורם של דרי הרחוב", אומרים במשרד הרווחה. "במסגרת זאת, צוותים של שירותי הרווחה ברשויות המקומיות מקיימים סיורים בריכוזים בהם נמצאים דרי רחוב במטרה להציע להם אפשרות למעבר לאחת ממסגרות המשרד המעניקות מחסה, מזון וטיפול נדרש. כל יחידה לטיפול בדרי רחוב מצטיידת בשמיכות, כריכים ושתייה חמה. במידה ודרי רחוב מסרבים להתפנות צוותי הרווחה מחלקים להם שמיכות, שתייה וארוחה חמה".

הבוקר נפתח גם מוקד השלג של יד שרה, כאשר מוקד המצוקה פועל כרגיל 24 שעות ביממה ומחלקת השאלת ציוד רפואי-שיקומי פועלת במתכונת חירום. חולים ואנשים הזקוקים לנסיעות דחופות יכולים להתקשר ל-6444*.

קר שם בחוץ (אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

יש לכם 4*4 ומוכנים לעזור?

"מכוניות להסעת נכים ורכבי שירותי עליהם שרשראות מיוחדות לנסיעה בשלג הותקנו על גלגלי הרכבים. השירות המיוחד מיועד לחולים הזקוקים לטיפולים דחופים כמו חולי דיאליזה ומטופלים במחלקת אונקולוגיה, אנשים הסועדים את יקיריהם בבתי חולים ועוד", אומרים ביד שרה.

בעמותת "עזר מציון" מבקשים מכל המוכנים לסייע בהסעת חולים ומשפחות בהתנדבות עם רכבי 4*4 להגיע לסניף העמותה ברחוב ירמיהו 25 בירושלים.

"עזר מציון" תעמיד אמבולנסים בעלי אבזור לנסיעה בשלג לצורך הסעת חולים ומוגבלי תנועה לטיפולים רפואיים וליעדים מיוחדים באזור ירושלים. לתיאום יש להתקשר לטל: 02-5002111. המוקד יהיה זמין 24 שעות. "ישנה עדיפות עליונה לחולי דיאליזה, חולים אונקולוגיים ולטיפולים רפואיים דחופים", מציינים שם.

זקוקים למטריות ואבקות מרק נמס

פרויקט "ניידת השיפוצים" - מיזם משותף של החברה להשבת נכסי נספי השואה ותכנית סיוע לחיים של ארגון לתת, מבקש את עזרת הציבור לאתר ניצולי שואה שביתם ניזוק כתוצאה מהסופה או שביתם סובל מהזנחה ומפגעים. מתנדבים ואנשי מקצוע ייגשו לשפץ את הדירות של ניצולי שואה נזקקים ברחבי הארץ בכדי לשפר את איכות חייהם.

את הבקשות לסיוע יש להעביר לעדי טבת במייל: adit@latet.org.il או בטלפון: 03-6833388 שלוחה 147, או בפקס: 03- 6839911 או לכתובת: ארגון לתת, רחוב המסגר 44 ת"א 67214, ת"ד 57636. 

גם בארגון "פתחון לב" נרתמים לסייע במצוקה ונערכים לחלוקת ערכות חורף למקבלי הסיוע. נכון להיום, אומרים בארגון, חסרות בארגון עוד כ-630 ערכות חורף הכוללות: תנור חימום, שמיכה, מעיל, מטריה, בגדי חורף חמים ואבקת מרק נמס. לתרומת ערכות חורף הציבור מוזמן לפנות לטלפון 03-5576009 או לאתר הארגון רשמו "פתחון לב" בגוגל. 

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך מתמודדות החיות עם הסערה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן