תמו החיפושים: הקשיש שנעלם בסערה נמצא בריא ושלם

בתום שעות של חיפושים שכללו גם הקמת חפ"ק, הודיעה המשטרה כי הצליחה למצוא את שמואל פרחיה, בן 78 מגבעתיים, שנפל אמש לבור ומאז אבד עמו הקשר. מצבו בינוני-קשה. הוא נמצא הודות לאיכון של הטלפון הנייד שברשותו, שסימן את מיקומו באזור גני התערוכה שבתל אביב

אנחת רווחה: לאחר שעות מורטות עצבים וחיפושים קדחתניים, הודיעה משטרת מחוז תל אביב כי אותרו היום (ה') עקבותיו של שמואל פרחיה, בן 78 מגבעתיים, שנפל אמש לבור ומאז לא אותר. מוקדם יותר היום הוקדם חפ"ק (חדר פיקוד קדמי) שהיה אחראי על הסריקות. הוא נמצא באזור גני התערוכה שבתל אביב כשהוא סובל מכוויות קור ומצבו מוגדר בינוני-קשה, לאחר שבוצע איכון לטלפון הסלולרי שברשותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרחיה יצא אתמול מביתו סמוך לשעה 15:00 והלך למועדון קשישים ברחוב הנרקיסים בשכונת ותיקים שברמת גן. בשעה 19:00 הוא יצא ברגל לכיוון ביתו, והתקשר מספר פעמים לאשתו ולבתו כדי להודיע להם שנפל בסבך עצים וענפים.

חיפושים נרחבים. ארכיון (רפעת עכר)

הוא נשמע מבולבל בטלפון ולא ידע להסביר היכן בדיוק נמצא. משפחתו מיהרה להודיע למשטרה, וכוחות גדולים פתחו בסריקות שנמשכו כל הלילה והבוקר. סוללת הטלפון הנייד שלו אזלה, המכשיר כבה, ובכך אבד הקשר עמו. היום הוחלט להרחיב את החיפושים לאזור רמת אביב ומעוז אביב, לאחר שאותרו שם איכונים של הטלפון הנייד שלו. אל המקום שבו אותר יצאו צוותים של מגן דוד ומשטרה, במטרה לסייע לפרחיה ולאבחן את מצבו הרפואי.

"החל מ-22:00 נערכנו בכוחות גדולים מאוד, שוטרים בסיוע אזרחים מתנדבים חיפשו אחריו", סיפר לחדשות 2 Online מפקד מרחב דן, ניצב משנה שמעון לביא. "הפעלנו אמצעים טכנולוגיים לאיתורו, פרשים וכלבי גישוש של צה"ל חיפשו אחריו. מבדיקה ראשונית עולה שהוא יצא מביתו למועדון קשישים, פספס את האוטובוס והחליט ללכת ברגל הביתה. הוא פשוט איבד את דרכו הביתה בגלל החושך והקור". מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הביע את הערכתו למפקד מרחב דן ולשוטרים שהשתתפו במבצע.

בתו של פרחיה הודתה למשטרה ולאזרחים שחיפשו אחר אביה. "חששתי במהלך הלילה וגם בשעות החיפוש בבוקר, אבל היינו חדורי אמונה. כעת נותר לנו לקוות להחלמתו", אמרה.