איך מתמודדות החיות עם הסערה?

בפינת החי בקיבוץ מרום גולן נאלצו לדאוג לא רק לחום הגוף של התושבים, אלא גם לזה של בעלי החיים. אז איך מתמודדים עם גורי ארנבים שרק נולדו ועם חיות מדבריות שאינן רגילות לטמפרטורות? גופי חימום ומצעי קש מותאמים

הארנבונים שנולדו מתחממים (לימור הולץ)

הסערה הגשומה והמושלגת שמשתוללת בחוץ מקשה לא רק על בני אדם, אלא גם על ידידיהם הטובים ביותר - בעלי החיים. בפינת החי בקיבוץ מרום גולן ניסו למצוא פתרונות יצירתיים, כדי לשמור על חום הגוף של החיות: פינות מחוממות, מצעי קש מותאמים, תנורים ומנורות חימום. בקיבוץ הצפוני, שנמצא בגובה 1000 מטרים מעל פני הים, הטמפרטורות צנחו בשעות הלילה והצריכו דאגה מיוחדת להולכים על ארבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לא כל בעלי החיים בפינת החי מותאמים לקור: הצב צביקה, ששורשיו במדבר, נכנס לדיכאון חורף וסבל מאוד. מנהל פינת החי, דן פלדמן, הסביר כי הצב סירב בתחילה לטעום מזון, אבל לאחר שחיממו עבורו פינה מיוחדת שתתאים למידותיו הגדולות, הוא החל להתאושש ושב לאכול.

לעומתו, נאקה בשם ג'מילה דווקא התאקלמה במהירות למזג האוויר, שלא אופייני למדבר ממנו היא באה, ויצאה לטייל בקור.

כך החיות שומרות על חום הגוף (לימור הולץ)

שבעה ארנבונים נולדו הלילה

באתר נולדו בשעות הלילה שבעה ארנבונים קטנים, שהועברו באופן מיידי עם הוריהם לפינה מחוממת והתקבצו אחד סביב השני על מנת לשמור על חום הגוף. גם עגל בן שבוע, שנמצא בשטח לאחר שאמו מתה, הועבר מיידית למקום חמים, על מנת לשמור על בריאותו.

שפי מור, מנהל התיירות בקיבוץ מרום גולן, סיפר על ההכנות למערכת החורפית: "בשעות הלילה צנחו הטמפרטורות ונאלצנו להתארגן מבעוד מועד לחימום ושמירה על בעלי החיים מפני הקור. כעת גם הם מוכנים לשלג שיצבע הכל בלבן".

הבוקרים של מרום גולן, מצאו לפנות בוקר בשטחי המרעה עגל צעיר בן שבוע בלבד שאמו מתה, הבוקרים חששו, כי חלה בדלקת ריאות, עקב הקור והביאו אותו לטיפול בפינת החי של הקיבוץ. העגל הוכנס לתא מחומם ודן דואג לו לתזונה מועדפת בכדי שיבריא ויתאושש.

סיקור מיוחד - סערה לבנה:

צפו: מבצע חילוץ דרמטי משיטפון בדרום

הצעירה כרעה ללדת בסערה - השוטר פינה לה את הדרך

איך תוכלו לסייע לחולים ונזקקים בסופה?

צפו: ילדי ירושלים נרגשים - בצפון מאוכזבים

שלג גם בדרום: "הפכנו לחרמון 2"

אתם צילמתם: התמונות שלכם בשלג

צפו: שיטפונות בנחל חבר

לזה כולם מחכים: כך נראית ירושלים בלבן