טרגדיה בצפון: פעוטה נספתה בשריפה

בשריפה שפרצה בבית משפחתה בכפר שבעמק יזרעאל, נספתה הפעוטה. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותה. צעיר בן 27 נפצע בינוני משאיפת עשן ופונה במסוק לביה"ח רמב"ם, 6 אחרים במצב קל - ופונו לביה"ח העמק. במשטרה מעריכים שהשריפה פרצה שלא על רקע פלילי

זירת השריפה, היום (כבאות מחוז צפון)

אסון מחריד בכפר טייבה שבעמק יזרעאל: למא זועבי, פעוטה כבת שמונה חודשים נספתה היום (שבת) כתוצאה משריפה שפרצה בבית משפחתה שבכפר טייבה בעמק יזרעאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע נאלצו לקבוע את מותה של הפעוטה. מלבדה, נפצעו באירוע עוד 7 בני אדם - צעיר כבן 27 פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שנפצע בינוני משאיפת עשן. עוד 6 אחרים, ככל הנראה קרובי משפחה של התינוקת שנהרגה, נפצעו קל משאיפת עשן - ופונו לבית החולים "העמק" בעפולה.

"מדובר בשריפה בקומה השנייה של בית פרטי, במקום הייתה המולה גדולה מאוד, הדיירים שיצאו עצמאית מהדירה סיפרו ללוחמי האש ולנו כי יש פעוטה לכודה בבית", סיפר פרמדיק מד"א, גואל נאמן, שהגיע לזירה. "תוך כדי פעולות כיבוי האש, אותרה הפעוטה כשהיא ללא רוח חיים - ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

נספתה בשריפה. למא זועבי (באדיבות המשפחה)

"גבר כבן 27 שסבל משאיפת עשן, הובהל לבית החולים במסוק מד"א שנחת בשדות הסמוכים לכפר. הוא הורדם והונשם בשטח ופונה לבית החולים רמב"ם. הנפגעים הנוספים טופלו במקום, ופונו במצב קל כשהם סובלים משאיפת עשן וקוצר נשימה".

"היא הושארה לבד בתוך הבית", סיפר קרוב משפחתה של זועבי לחדשות 2 Online. "אביה, אמה ואחיה הקטן היו למטה בעסק המשפחתי. כשהם הבחינו בעשן הם ניסו להיכנס לתוך הבית וכך האב נפצע קשה, הוא מאושפז ברמב"ם. מחקירה ראשונית של חוקר כיבוי אש, ככל הנראה תנור ספירלה שהושאר בחדר שבו ישנה הילדה הוא זה שגרם לדליקה ולשרפה שגרמה לאסון".

מחוץ לבית המגורים, היום (חדשות 2)

נסיבות הדליקה: במשטרה שוללים חשד לפלילים

כוחות משטרה בפיקוד סגן מפקד משטרת עפולה, סנ"צ לוטפי פלאח, נמצאים במקום. נסיבות פרוץ הדליקה טרם ברורות, אולם במשטרה שוללים בשלב זה את האפשרות שמדובר בהצתה על רקע פלילי.

וזהו לא האסון היחיד שהתרחש היום: ברחוב חזני בבאר שבע, נפגע ילד כבן 4 נפגע מרכב פרטי. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע, העניקו לו טיפול רפואי ראשוני - ופינו אותו לבית החולים "סורוקה" כשהוא סובל מחבלת ראש ומצבו מוגדר בינוני.