השלג הגיע: פתיתים בפסגת החרמון

בירושלים הוצאו מפלסות השלג והרשויות בארץ משלימות את ההיערכות לקראת המערכת החורפית הסוערת שמתחילה לפקוד אותנו, כשבהר הגבוה בישראל החל המשקע הלבן לרדת לפרקים. מחר צופים החזאים שהוא יכסה את כל צפון רמת הגולן

המערכת החורפית הסוערת מתחילה לתת אותותיה באזורנו. כצפוי, בשעות אחר הצהריים (ג') צנחה הטמפרטורה בהר חרמון למינוס מעלה - ופתיתי השלג החלו להופיע ולצבוע את פסגתו בלבן. לפי שעה, השלג מופיע לפרקים ועל פי התחזיות מחר צפוי המשקע הלבן לכסות את כל צפון רמת הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום התכנס מטה שלג גולן לקראת סופת השלגים. המטה, שמרכזת מועצה אזורית גולן כולל את משטרת ישראל, החברה הלאומית לדרכים, צה"ל, מד"א וכיבוי אש.

בישיבה תואמו פעולות פינוי הצירים משלג, חסימת כבישים מסוכנים עקב קרח או שלג ופיזור מלח. מועצה אזורית גולן תגברה את המוקד הטלפוני לטובת דיווח על מפגעים וממליצה לתושבי צפון הגולן להצטייד בכל הדרוש למשפחה למספר ימים. הנהגים מתבקשים לנהוג בזהירות יתרה.

"לפי ההערכות, אתר החרמון ייפתח לגולשים רק בשבוע הבא"

הסערה הגדולה אמורה להתחיל בשעות הערב והיא תימשך כנראה עד יום ראשון, כשביום חמישי בלילה הטמפרטורות צפויות להגיע למינוס 9 מעלות.

מתכוננים לסערה. ארכיון (טל יוסף)

"לפי ההערכות שלנו רק בתחילת שבוע ייפתח האתר למבקרים", אמר לחדשות 2 Online יו"ר אתר החרמון יעקב שוחט. "לקראת הבוקר צפוי לרדת שלג לא רק במפלס העליון, אלא גם בשאר המפלסים". הוא ציין כי הם מצפים ל250-200 מילימטרים של משקעים ואמר כי באזור הרכבל עליון צפוי לרדת כ-1-1.5 מטרים של שלג.

המערכת החורפית החלה. ארכיון (זהר שחר)

למרות הדיווחים בנושא, מחירי הכניסה לאתר נותרים זהים - למעט הציוד: "כבר שלוש שנים אנחנו עם אותם מחירים, הוזלנו את מחירי ציוד הסנובורד מ-170 ל-140 שקל, ואת ציוד הסקי מ-150 ל-140 שקלים. הצלחנו להשיג בחו"ל מחיר זול יותר ולכן ההוזלה". הוא אמר כי הוא ועובדיו מוכנים לשלג, ויודיעו לכולם ברגע שהאתר ייפתח.

לפני כחודש הודיע שר השיכון אורי אריאל כי מחירי הכניסה לאתר ירדו ב-30%. אריאל, הממונה על מנהל מקרקעי ישראל, אמר אז שהגיע להסכם עם המושב נווה אטי"ב על המשך החכרת האתר ליישוב בתמורה לירידה במחיר והמשך התפעול. בפועל, המחיר לא ירד.

יירד גם בירושלים? (חדשות 2)

כך זה נראה בשנה שעברה (אריאל פולק)

למרות ששר בממשלת ישראל חתום על החוזה, באתר החרמון אמרו כי הם לא מכירים בהסכם והמחירים באתר יישארו כפי שהם היו עד כה. הם טוענים שההסכם לא נחתם מולם, ובמשרד השיכון טוענים כי חסרה חתימה של שר האוצר.