אתר החרמון צפוי להיפתח בשבוע הבא

שלג צפוי להתחיל לרדת בשעות הקרובות בפסגת ההר ובחרמון מעריכים כי בתחילת השבוע הבא האתר ייפתח כבר למבקרים. למרות ההבטחות מצד הממשלה – מחירי הכניסה נשארים ללא שינוי

מקווים לשלג - והרבה. החרמון (רויטרס)

הציוד החדש כבר נרכש, מפזרות המלח מוכנות - ובאתר החרמון רק מחכים לשלג. על פי התחזיות, בשעות הצהריים כבר צפויים להופיע הפתיתים הלבנים הראשונים בפסגת החרמון. הסערה הגדולה אמורה להתחיל בשעות הערב והיא תימשך כנראה עד יום ראשון, כשביום חמישי בלילה הטמפרטורות צפויות להגיע למינוס 9 מעלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לפי ההערכות שלנו רק בתחילת שבוע ייפתח האתר למבקרים", אמר לחדשות 2 Online יושב ראש אתר החרמון יעקב שוחט. "לקראת הבוקר צפוי לרדת שלג, לא רק במפלס העליון, אלא גם בשאר המפלסים". הוא ציין כי הם מצפים ל-250-200 מילימטרים של משקעים ואמר כי באזור הרכבל עליון צפוי לרדת כ-1-1.5 מטר שלג.

למרות הדיווחים בנושא, מחירי הכניסה לאתר נותרים זהים, למעט הציוד: "כבר שלוש שנים אנחנו עם אותם מחירים, הוזלנו את מחירי ציוד הסנובורד מ-170 ל-140 שקל, ואת ציוד הסקי מ-150 ל-140 שקלים. הצלחנו להשיג בחו"ל מחיר זול יותר ולכן ההוזלה". הוא אמר כי הוא ועובדיו מוכנים לשלג, ויודיעו לכולם ברגע שהאתר ייפתח.

לפני כחודש הודיע שר השיכון אורי אריאל כי מחירי הכניסה לאתר ירדו ב-30%. אריאל, הממונה על מנהל מקרקעי ישראל, אמר אז שהגיע להסכם עם המושב נווה אטי"ב על המשך החכרת האתר ליישוב בתמורה לירידה במחיר והמשך התפעול. בפועל, המחיר לא ירד.

למרות ששר בממשלת ישראל חתום על החוזה, באתר החרמון אמרו כי הם לא מכירים בהסכם והמחירים באתר יישארו כפי שהם היו עד כה. הם טוענים שההסכם לא נחתם מולם, ובמשרד השיכון טוענים כי חסרה חתימה של שר האוצר.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv