כאלף חרדים הפגינו מול כלא 6: "מוכנים להיהרג ולא להתגייס"

מאות חרדים מהזרם הליטאי הקיצוני הפגינו מול הכלא הצבאי ליד עתלית במחאה על מעצרם של שני בני ישיבות שלא התייצבו למבדקי גיוס לצה"ל. הם נשאו כרזות שעליהן נכתב בין היתר: "התגייסות לצבא השמד הציוני - ייהרג ובל יעבור" ו"יהודי לא מתגייס"

נמשכת המחאה החרדית נגד מעצרם של שני בני ישיבות שסירבו להתייצב למבדקי גיוס לצה"ל. הבוקר (ב') הפגינו מאות מול כלא 6, ליד עתלית, שם עצור אחד מהאברכים. "התגייסות לצבא השמד הציוני - ייהרג ובל יעבור", נכתב על אחת מבין שלל הכרזות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאלף מפגינים בני הזרם הליטאי הקיצוני הפגינו מול שערי הכלא הצבאי, אך מלבד מקרה אחד של השלכת אבן לעבר צלמת של אחד מכלי התקשורת - שלא נפגעה - לא נרשמו הפרות סדר או מקרי אלימות. אחד המפגינים נעצר.חייל שהגיע לאזור עם כיפה שחורה לראשו ספג קריאות: "חרד"ק" (חרדי קל דעת).

מיצג של חבל תלייה בהפגנה (אלון שני, חדשות 2)

המפגינים הניפו שלטים שבהם נכתב, בין היתר, "התייצבות בלשכת הגיוס ולו לדקה היא חילול לכל דבר" ו"יהודי לא מתגייס". בנוסף, הופצו פרטי תעמולה, שבאחד מהם מצויר קצין צה"ל חרדי ולידו הכיתוב "חרד"ק", כשהוא רודף אחרי ילדים חרדים. בכרזה אחרת נכתב "שומרים על הניקיון - אזור נקי מחרד"קים".

קוראים קריאות נגד הגיוס (אלון שני, חדשות 2)

למאות המפגינים חולקו גם חוברות הדרכה תחת השם "זכויות הנחקר לעציר החרדי" לקראת המשך "המאבק הנחוש נגד גזירת גיוסם של אלפי צעירים חרדים". כמה מפגינים אמרו לחדשות 2 Online כי הם "מוכנים להיהרג ולא להתגייס".

אחת מהפרובוקציות שהוצגו במקום הייתה חבל תלייה שהשתלשל מעץ - כשלידו מוצב שלט עם כיתוב בגנות הגיוס.