שוב: "כל יכול" בסכנת סגירה

מוקד "כל יכול" המעסיק 200 נכים ובעלי מוגבלויות עומד בפני סגירה, שוב. אחרי ההבטחות שהממשלה תפעל להעברת כספים לחברה שנתקלה בקשיים, אתמול הודיעו לעובדים - המוקד נסגר, אתם מפוטרים. עם אחוז העסקת בעלי מוגבלויות בישראל, הסיכוי שלהם למצוא עבודה אחרת הוא אפסי

שוב, ד"ר גיל וינש, הבעלים של המוקד הטלפוני "כל יכול" נאלץ להסביר לעובדים שאין לו כסף להמשיך ולנהל את המקום והוא נאלץ לפטר את 200 העובדים בעלי המוגבלויות שעובדים במקום וזאת למרות הבטחות משרי הממשלה כי יסייעו למקום להמשיך ולעבוד.

ההבטחות של השרים לסייע למוקד, אחד הייחודיים במדינה, נתקלו בסבך בירוקרטי בלתי פתיר והכסף שהבטיחו לא הגיע. לכן, העובדים יישלחו לביתם, והממשלה תיאלץ לממן בקיצבאות את העובדים שעד כה מימנו את עצמם.

העובדים אומרים כי מדובר ביותר ממקום עבודה: נטלי, אחת העובדות ב'כל יכול', סיפרה לשר הכלכלה בנט על המוקד: "הוא הזדמנות לחיים, זה לא רק לבוא ולקבל משכורת". בנט הבין את המקום, והתעקש כי התמיכה שלא הגיעה עד כה תגיע עכשיו מהמשרד בראשותו הוא עומד. גם שר הרווחה כהן הבטיח להעביר חצי מיליון שקלים למוקד, ובהמשך הבירוקרטיה שוב מנעה את מעבר הכסף.

"כל עוד אין כסף המחמאות לא יעזרו, והמקום ייסגר. השאלה על המצפון של מי זה יהיה", אומרת אפרת בן יצחק, דוברת המוקד. התסכול האמיתי הוא שהפעם נראה שכולם באמת רוצים לעזור, אבל החוק היבש עלול לגרום לאנשים שרוצים לעבוד להישאר בבית.

מעקב חדשות 2 אחרי מוקד "כל יכול":

השר בנט הבטיח להעביר תקציב שימנע את סגירת המוקד  

על האבסורד של תקצוב "כל יכול"

הכנסת מתערבת בפרשת "כל יכול"

כך מתנכרת מדינת ישראל לנכים