החיות נערכות לחורף: איך גללי הקרנפים תורמים לחימום?

תנורים, מנורות חימום והרבה חציר. בספארי נערכים בימים האחרונים לגשמים, כדי כשלחיות לא יהיה קר. בגן החיות מספקים לבנות חימום לתנינים ולצבים ומקווים שאגם ההיפופוטמים יתמלא במהרה במי הגשמים

הגללים: כ-50 מעלות (טיבור יגר)

עם הגשם העז והקור בחוץ לחיות בספארי קר מתמיד ואנשי הצוות עושים הכל כדי שיהיה להם חם. בשטח הפתוח, מדי יום בשעות אחר הצהריים, מרפדים המטפלים את הסככות בשטח הפתוח בכמויות גדולות של חציר, כדי שכל בעלי החיים שנמצאים שם, יוכלו להצטופף ולהתחמם האחד עם השני ובעזרתו של החציר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך גן החיות, בתי הלילה של בעלי החיים מחוממים באמצעות תנורים, מנורות חימום וכמובן חימום תת ריצפתי מפנק (בעיקר לקופי האדם). צבאי התומסון למשל לא צריכים ציוד מיוחד, כי הם מתחממים בצורה טבעית כשהם יושבים על ערימות הגללים של הקרנפים - שהטמפטורה שלהם מגיעה ל-50 מעלות ואף יותר.

"מייחלים להרבה גשם" (טיבור יגר)

גם התצוגות של הזוחלים מחוממות, הן בתי הלילה והן החצרות עצמן. החימום נעשה בעזרת לבנות חימום המכוסות באדמה, וענפי עץ דקורטיביים מחוממים מבפנים. כך לעיתים, מבקרים מתבוננים בתנינים או בצבים ולא מבינים מדוע הם לא זזים ממקום מרבצם. הסיבה לכך, כמובן קשורה בעובדה שהם מוצאים לבנת חימום כזו ונהנים מחומה במשך שעות ארוכות.

"השנה אנחנו מייחלים להרבה מאוד מים כדי שהאגם המשופץ של ההיפופוטמים יתמלא. מדובר באגם ענק שבחלקים נרחבים עומקו מגיע לכ-2 מטרים ולכן נדרשת כמות נכבדת של מי גשם כדי למלא אותו", אמרה דוברת הספארי שגית הורוביץ.