עימות פנימי חריף במשרד מבקר המדינה

בגלי צה"ל פורסם כי שמואל יונס, בכיר במשרדו של המבקר יוסף שפירא, מפנה אצבע מאשימה כלפיו וכלפי מנכ"ל המשרד וטוען כי הם פעלו לקדם את זכייתה של חברה קבלנית מסוימת במכרז לבניית משכן המבקר החדש. שפירא דחה את טענותיו של יונס, ואמר כי היכרותו היחידה עם בעלי החברה היא מייצוג שלהם לפני כ-20 שנים

חשד לניגוד עניינים? שפירא (חדשות 2)

שמואל יונס, סמנכ"ל לענייני מינהל במשרד מבקר המדינה, טוען כי המבקר יוסף שפירא ומנכ"ל המשרד פעלו כדי לקדם את זכייתה של חברה קבלנית במכרז לבניית משכנו החדש של המבקר. זאת, לטענתו, תוך ניגוד עניינים. כך נחשף הבוקר (א') בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, יונס הודר מכל טיפול בנושא, אך האחרון סירב להפסיק את מעורבותו והודיע למבקר ומנכ"ל המשרד כי אין בסמכותם להדיחו. על פי הפרסום, במהלך חילופי הדברים בין הצדדים הביא יונס ציטוטים שלכאורה מיוחסים לאחד ממנהלי החברה הזוכה, שלפיהם נראה כי קיים קשר חברי בין המבקר לבין אותו מנהל.

עוד טוען יונס, כי העובדה שהחברה הזוכה במכרז חולקת בעלות על חברת בת עם החברה הפועלת כמפקחת על הפרויקט מטעם המדינה מהווה ניגוד עניינים. הוא אף איים לפנות ליעוץ משפטי חיצוני אם טענותיו לא ייבדקו על ידי הייעוץ המשפטי של משרד המבקר.

המבקר דוחה את הטענות

מנגד, דחה מבקר המדינה שפירא את טענותיו של יונס, ואמר כי היכרותו היחידה עם בעלי החברה היא מייצוג שלהם לפני כ-20 שנים. במכתב ששלח לפני כשבוע, אמר שפירא כי יונס הוא אדם שמפריע לעבודה התקינה של המשרד והוסיף כי עובדים אחרים במשרד טוענים כי מדובר ב"שקרן" ובאדם שעלול להקליט שיחות עמו בניגוד לכללי המשמעת.

"ראשי חטיבות כינו אותך שקרן. סופר לי על שיטות העבודה שלך ואפילו הוזהרתי שאתה עשוי להקליט אותי", כתב שפירא. "רק לפני שבועיים אמרת שהפרויקט מתנהל מהר מהצפוי ושהכל בסדר, ופתאום הכל לא בסדר".

דובר משרד מבקר המדינה ושמואל יונס סירבו להגיב על הדברים.