השוטרים משחזרים את החילוץ בכביש 6: "לקח לכולנו זמן להירגע"

ירון גנור ושלמה הלוי סייעו לנהגת, שאיבדה את הבלמים במהלך נהיגה בלילה בכביש חוצה ישראל, לעצור את המכונית. בריאיון לחדשות 2 סיפרו: "אחד האתגרים היה להביא אותה למצב שבו היא סומכת עלינו ומאמינה שאנחנו רוצים להוציא אותה מהמצב הקשה", הסביר גנור. הלוי הוסיף: "טוב שזה הסתיים ככה"

יומיים לאחר שחילצו נהגת שנתקעה ללא בלמים במהלך נסיעה בכביש 6, שיחזרו מתנדבי המשטרה ירון גנור ושלמה הלוי את דקות הדרמה מורטות העצבים. לדברי השניים, כל מה שראו לנגד עיניהם באותם רגעים היה עצירת הרכב וסיום האירוע בשלום. היום (ה') קיבלו השניים תעודות הערכה בעקבות המבצע שהציל את חיי הנהגת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא היה פשוט", סיפר ירון גנור. "אחד האתגרים באותן שניות היה להביא אותה למצב בו היא סומכת עלינו ומאמינה שאנחנו רוצים להוציא אותה מהמצב הקשה בו היא נמצאת". בהקלטות שתיעדו את החילוץ הדרמטי ניתן לשמוע כיצד מונע גנור מהנהגת לעקוף אותו במהלך הנסיעה - ובכך להכשיל את מבצע החילוץ. "באיזשהו שלב החששות שלה הביאו אותה לנסות לבצע עקיפה ולא נתתי לה לעשות את זה", סיפר גנור. "זה היה הצ'אנס האחרון שלנו".

לדברי חברו של גנור, שלמה הלוי, השניים ניסו תחילה להסביר לנהגת כיצד להחליף הילוכים במטרה להביא להאטה ועצירה של הרכב. "היא לא הצליחה לשלב הילוך לניוטרל", הסביר הלוי. "בסוף המטרה הייתה לסיים את האירוע וידענו לעשות את זה במקצועיות. טוב שזה הסתיים ככה".

השניים סיפרו גם על המפגש עם הנהגת הנרגשת מיד לאחר שהצליחו לעצור את המכונית שאיבדה שליטה. "במהלך המפגש הראש שלי עדיין עסק בשאלה איך לחלץ אותה מהרכב", אמר גנור. "שלומי נכנס פנימה כדי להרים את בלם היד ולהוציא את המפתח. מיד ניסנו להרגיע אותה ולקח לכולנו כמה דקות להירגע בעצמנו ממה שקרה".

השוטרים לנהגת: "לא יכולים לתת לך לעשות תאונה"

האירוע התרחש שלשום (ג') בשעה 22:00 לערך, אז קיבלו השוטרים המתנדבים, ירון גנור ושלמה הלוי, קריאה בנוגע למקרה החריג. השניים, שהיו באותה עת בסיור בכביש מספר 5, הגיבו מיד ויצאו לכיוון תוך שהם מנסים לאתר את הנהגת. במקביל יצרו עמה קשר והיא סיפקה להם את מיקומה.

בהקלטה נשמעת השיחה בין השניים, כשגנור, בקור רוח יוצא דופן, מנחה את הנהגת כיצד לעצור את הרכב השועט, תוך שהוא מנסה להרגיעה ולהביאה למצב שבו תבצע את הוראותיו. "כשאני אגיד לך את תכבי את האוטו ותישארי אחריי וישר כל הזמן", נשמע קולו של גנור. מטבע הדברים, הנהגת נלחצה וביקשה: "אני רוצה לדבר עם הילדים שלי קודם".

"תקשיבי, זה עוד שנייה נגמר", אמר לה השוטר. "עוד שנייה ייגמר לנו הכביש. אני לא יכול להוציא אותך מפה עם תאונה". לבסוף, הצליחו גנור והלוי להביא לבלימתה של הנהגת בשלום וחילצו אותה מהרכב כשהיא בוכה. "הכל בסדר", ניחם אותה גנור, "הכל בסדר".

בשיחה עם חדשות 2 Online, סיפר גנור על שהתרחש. "קיבלנו את הקריאה כשהיינו במחלף ירקונים, באזור כביש מספר 5", אמר. "התחלנו לחפש אחריה בכביש מספר 6. התקדמנו, וכשאיתרנו את הרכב, התחלתי לנסות ולהרגיע אותה. אלה היו רגעי לחץ, אבל הייתי כל הזמן בשליטה ולא היה לי שום ספק שנצליח לעשות את זה. כל הזמן חשבתי לעצמי: אין שום דרך שתתרחש תאונה קטלנית במשמרת שלי. להערכתי, הרכב דהר במהירות של כ-130 קמ"ש. חיכינו לאזור שבו תהיה עלייה ואז נוכל להיכנס לפניה כדי לבלום אותו".