סערה במועדון ספורט בחיפה בגלל סטטוס פוגעני: "ערבים – פגם גנטי"

פוסט בפייסבוק של מדריכה במועדון כושר עורר את זעמם של הלקוחות והעובדים הערבים. "את אווירת החג לא אתן לאף ערבי להרוס, אבל נדרתי נדר - סיימתי לפרנס את הערבים", כתבה בעקבות ההפגנות בחיפה נגד תכנית פראוור. המדריכה טענה כי חשבון הפייסבוק שלה נפרץ, אך עצומה הדורשת את פיטוריה כבר הופצה

הסטטוס הפוגעני בפייסבוק (חדשות 2)

זעם בקרב הציבור הערבי באזור חיפה בעקבות סטטוס פוגעני שהועלה לפייסבוק של אחת המדריכות במועדון ספורט מפורסם בעיר. "קומו יהודים, להתעורר, זה מריח רע וזאת רק ההתחלה - יימח שמכם וזכרכם אתם פגם גנטי", נכתב בסטטוס של המאמנת האישית לאחר ההפגנות של האזרחים הערבים נגד תכנית פראוור להסדרת התיישבות הבדואים בשבת האחרונה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"את השמחה ואווירת החג לא אתן לאף ערבי להרוס, אבל בהקשבה באוזן אחת, וביס מהספינג', מצאתי זמן להביע את מהלכי העתידיים לגביכם ערביי ישראל", נכתב בחשבון הפייסבוק של העובדת, "זה הולך ככה: אני נודרת בתור חיפאית, החיה בדו קיום, שמאחר ואין פה הדדיות ורצון לחיות בדו קיום, ובהחלט הוכחתם את פרצופכם האמיתי - ערביי ישראל אשר קמים עלינו לאחר שקיבלנו אותכם ונתנו לכם זכויות קיום וחיים בינינו".

עוד נכתב בססטוס שפורסם כי "אני באופן אישי סיימתי לפרנס ערבים. המוסכניק - ביי, החומוסיה - ביי ביי, שקל אחד לא תזכו לראות ממני".

בעקבות הסטטוס המקומם התארגנה קבוצה של צעירים ערבים שהחלה להחתים אנשים על עצומה, הקוראת להחרים את מועדון הכושר הידוע בצפון - במידה ואותה עובדת לא תפוטר.

"לא ייתכן שדבר כזה יקרה במקום שיש בו מרקם חברתי רגיש, שיש בו ערבים ויהודים ביחד", אמרו בזעם מנויים במועדון הספורט לחדשות 2 Online. "הצעד הנכון של הנהלת המועדון זה להשעות לעשות בדיקה ואם יתברר כנכון לפטר אותה לאלתר".

"פרצו לי לפייסבוק ודיברו בשמי"

אחד ממנויי המועדון סיפר כי אחרי שהבינה את המהומה שהתחוללה סביב הסטטוס פרסמה המאמנת האישית סטטוס אחר: "מה כל הרעש, קללות וטלפונים? פרצו לי לפייסבוק ודיברו בשמי. מה לי ולפוליטיקה. המשך יום נעים וחג שמח".

אבל במגזר הערבי לא מוותרים. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר אליאס כליף, מנוי במועדון ומי שמחתים מנויים ערבים על העצומה: "הגברת שוכחת שחלק גדול מלקוחותיה ומאלו המפרנסים אותה ועוזרים לה להביא אוכל הביתה הם אותם ערבים שהיא נודרת להפסיק לפרנס".

אליאס סיפר כי לאחר שפנו למכון בתלונה על הפרסום של בפייסבוק, טענו שם כי חשבון הפייסבוק שלה נפרץ, וכי הפורץ הוא זה שכתב את הסטטוס. "הטענה לא נשמעת הגיונית כלל בהתחשב באותן טעויות כתיב שבהן טועה תמיד אותה גברת וכל מי שחבר שלה בפייסבוק יכול להשוות ולראות", טען אליאס העומד מאחורי העצומה. "אנו פונים בזאת לרשת ודורשים כי המאמנת תפוטר מעבודה בתגובה לאמרות הגזעניות שלה".

מאז התפוצצה הפרשה חתמו על העצומה כ-140 צעירים ערבים תושבי העיר חיפה.

מהנהלת רשת מועדוני הספורט נמסר בתגובה: "אנו מגנים בכל תוקף את תוכנו של הפוסט שפורסם בדף הפייסבוק האישי של המדריכה, ומתייחסים למקרה במלוא החומרה. כרשת, אנו מאמינים בשוויון זכויות מלא לכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל. אם הפוסט אכן נכתב על ידה, זוהי התבטאות מבישה ואומללה. מהמועד שהעניין הובא לידיעתנו, אנו עושים כל שביכולתנו כדי לברר את פרטי האירוע לעומק, שכן המדריכה טוענת שדף הפייסבוק האישי שלה נפרץ ולא היא רשמה את הפוסט. מחובתנו ולמען ההגינות, עלינו לפחות לברר את טענתה. בתום בירור העובדות, בירור שייערך כמה שיותר מהר , אם אכן יתברר שהמדריכה היא שפרסמה את הסטטוסים, אנו נפעל כלפיה במלוא חומרת הדין".