האזינו: בלי בלמים בכביש 6

נהגת שנסעה על כביש חוצה ישראל נותרה חסרת אונים כשגילתה שהבלמים לא עובדים. שוטרי התנועה שנסעו צמוד אליה לא עזבו אותה לרגע, ובמשך דקות ארוכות הנחו אותה בטלפון עד שהנסיעה הסתיימה בצורה מפתיעה. כך זה נשמע

דרמה בכביש המהיר: במוקד המשטרה התקבלה השבוע שיחת מצוקה של נהגת שסיפרה כי איבדה את הבלמים במהלך נסיעה מהירה בכביש 6. אל המקום הוזעקו שני מתנדבי אגף התנועה שסייעו לה, בתום מאמצים, לבלום את הרכב בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש שלשום (ג') בשעה 22:00 לערך, אז קיבלו השוטרים המתנדבים, ירון גנור ושלמה הלוי, קריאה בנוגע למקרה החריג. השניים, שהיו באותה עת בסיור בכביש מספר 5, הגיבו מיד ויצאו לכיוון תוך שהם מנסים לאתר את הנהגת. במקביל יצרו עמה קשר והיא סיפקה להם את מיקומה.

בהקלטה נשמעת השיחה בין השניים, כשגנור, בקור רוח יוצא דופן, מנחה את הנהגת כיצד לעצור את הרכב השועט, תוך שהוא מנסה להרגיעה ולהביאה למצב שבו תבצע את הוראותיו. "כשאני אגיד לך את תכבי את האוטו ותישארי אחריי וישר כל הזמן", נשמע קולו של גנור. מטבע הדברים, הנהגת נלחצה וביקשה: "אני רוצה לדבר עם הילדים שלי קודם".

לא במשמרת שלהם. גנור והלוי (חדשות 2)

"תקשיבי, זה עוד שנייה נגמר", אמר לה השוטר. "עוד שנייה ייגמר לנו הכביש. אני לא יכול להוציא אותך מפה עם תאונה". לבסוף, הצליחו גנור והלוי להביא לבלימתה של הנהגת בשלום וחילצו אותה מהרכב כשהיא בוכה. "הכל בסדר", ניחם אותה גנור, "הכל בסדר".

בשיחה עם חדשות 2 Online, סיפר גנור על שהתרחש. "קיבלנו את הקריאה כשהיינו במחלף ירקונים, באזור כביש מספר 5", אמר. "התחלנו לחפש אחריה בכביש מספר 6. התקדמנו, וכשאיתרנו את הרכב, התחלתי לנסות ולהרגיע אותה. אלה היו רגעי לחץ, אבל הייתי כל הזמן בשליטה ולא היה לי שום ספק שנצליח לעשות את זה. כל הזמן חשבתי לעצמי: אין שום דרך שתתרחש תאונה קטלנית במשמרת שלי. להערכתי, הרכב דהר במהירות של כ-130 קמ"ש. חיכינו לאזור שבו תהיה עלייה ואז נוכל להיכנס לפניה כדי לבלום אותו".