מאחורי הקלעים: כך התנהל המו"מ עם המתבצר

השוטר הדתי שנדרש לדבר על קבלה ויהדות, משיכת הזמן עד שלוחמי הימ"מ התארגנו לפריצה לדירה - הניסיונות לשכנע את הגבר שהתבצר עם אחייניתו בת ה-4 ודיבר על משיחיות לוותר - לא הועילו. כעת יישלח לפסיכיאטר

שעות אחרי שתושב אשקלון התבצר עם אחייניתו בת ה-4 וסרב לשחררה, נחשפים עוד פרטים על הרגעים שקדמו למבצע החילוץ המוצלח. בזמן שהחזיק בילדה וסירב לשחררה, דיבר הדוד עם השוטרים על משיחיות ודת. כדי לייצר אצלו תחושת הזדהות, גייסו במשטרה איש ומשא ומתן דתי ששוחח עם המתבצר על דת וקבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש היום בשעות אחר הצהריים ברחוב אריה באשקלון. תושב העיר בן ה-40 סירב לאפשר לבני משפחה ושכנים להיכנס לדירה בה החזיק באחייניתו והמשטרה הוזעקה למקום. השוטרים סיפרו כי פגשו באדם מבולבל מאוד, שלא דרש שום דבר ודיבר כל העת על משיחיות. בניסיון למשוך זמן ניהלו איתו משא ומתן במשך כשעתיים - עד שאנשי הימ"מ התארגנו לפעולה.

אז טיפסו אלה על גג הבית ובעזרת כבלים השתלשלו אל מרפסת הדירה, פרצו אליה וחילצו את הילדה בשלום. במקביל תפסו את הדוד והובילו אותו אל תחנת המשטרה לחקירה.

עתה מתברר כי הדוד אושפז בעבר מספר פעמים, ולאחרונה עבר להתגורר עם הורי אחייניתו בביתם. במשטרה מתכוונים לתשאל את האם והאב בניסיון להבין מדוע למרות החשש והסכנה, השאירו את הילדה לבדה עם הדוד. בינתיים, יישלח המתבצר לבדיקה פסיכיאטרית.

מבצע חילוץ מוצלח (דודו זוזות)

מפקד מג"ב: "יש על מי לסמוך"

בעוד השוטרים מנהלים עם המתבצר משא ומתן עבר בסמוך במקרה, דודו לוי, ראה את המתרחש והחליט לתעד את הרגעים המפחידים במצלמתו. "ראיתי את המתבצר מנהל משא ומתן עם השוטרים, ותוך כדי צעק: 'אני לא חולה נפש, אני צדיק'", סיפר לוי לחדשות 2. "הילדה הייתה בתוך הבית והוא עמד במרפסת, נופף בתמונות של ליברמן ודרש לדבר עם ראש העיר איתמר שמעוני".

לוי תיאר כי לפתע הבחין באנשי ימ"מ עולים על הגג. "אינו ראשים מבצבצים על הגג. הם כנראה ניסו לעשות זאת בלי שישים לב", תיאר הצלם. "ואז ניתן אות, הם ירדו ונזרק רימון הלם". 

הדוד מובל מתוך הבניין (דודו זוזות)

בתמונות נראים המחלצים כשהם משתלשלים בחבלים אל תוך המרפסת וקולות נפץ והבזקי אור ברקע. "זה נראה כמו סרט הוליוודי באמצע הרחוב", סיכם לוי את החילוץ המוצלח.

"לוחמי הימ"מ הוכיחו היום פעם נוספת שלעם ישראל יש על מי לסמוך", אמר מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב לאחר מבצע החילוץ. "בפעילותם המקצועית הם הצליחו למנוע פגיעה בחיי אדם".