מחר: שביתת אזהרה בביטוח הלאומי

עובדי המוסד לביטוח לאומי יפתחו מחר בשביתת אזהרה בת יום אחד, שבמסגרתה לא יתקיימו ועדות רפואיות בסניפים בכל הארץ. לדברי העובדים, הם שובתים בשל "המחסור המתמשך בכוח אדם". ההנהלה קראה להם לשוב לשולחן המשא ומתן

המוסד לביטוח לאומי (חדשות 2)

עובדי המוסד לביטוח לאומי בכל הארץ יפתחו מחר (ה') בשביתת אזהרה בת יום אחד כולל בסניפי המשנה במחאה על מחסור בכוח אדם. בעקבות ההשבתה, לא יתקיימו וועדות רפואיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי העובדים, הם שובתים עקב "המחסור המתמשך בכוח אדם שבגינו איננו יכולים להעניק לציבור בישראל את השירות לו הוא זכאי".

הנהלת הביטוח הלאומי קראה לעובדים לחזור בהם. "השבתה זו תגרום סבל לציבור המבוטחים", נמסר מהביטוח הלאומי. "ההנהלה קוראת לעובדים לשוב לשולחן הדיונים".

מנגד, יושבת ראש הועד הארצי של עובדי הביטוח הלאומי, סימונה סונגו-מזרחי, הסבירה כי "כבר שנתיים אין הסכם קיבוצי, אבל לא שבתנו אפילו יום אחד כדי לקבל כסף. סניפי המוסד לביטוח לאומי פועלים זה שנים במחסור אדיר של כוח אדם. מנתוני הנהלת המוסד שנחשפו רק לאחר התערבות בית הדין לעבודה עולה כי חסרים יותר מ-400 עובדים - שהם כשישית מעובדי המוסד לביטוח לאומי".

סונגו-מזרחי הוסיפה כי "במצב דברים זה, כשהמצוקות הכלכליות גוברות ומעמד הביניים נשחק, העומס בסניפים בלתי נסבל, נוצרת אווירה של אלימות ואי אפשר להמשיך כך יותר".

יושב ראש הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי האשים את משרד האוצר וההנהלה במצב. "ההנהלה ואנשי האוצר חייבים להבין כי מתן שירות טוב לאזרחים הוא לא בגדר המלצה אלה חובה", תקף יעקובי. "אני קורא להם לשנות פאזה".