ראש עיריית נהריה רק נבחר וכבר טס לחופשה

רק לפני כחודש נבחר ז'קי סבג לכהונה שלישית בראשות עיריית נהרייה, אבל אתמול הוא כבר המריא למיאמי ביחד עם שני בכירים בעירייה, לשלושה שבועות. המטרה: להחזיק אצבעות ללהקת הזמר העירונית שתופיע שם. עיריית נהריה נמצאת בגירעון והנסיעה עולה למשלם המיסים הון. אז מה חושבים על זה התושבים?

לפני קצת יותר מחודש בחרו תושבי נהריה את ז'קי סבג לכהונה שלישית בראשות העירייה, אלא שבימים האחרונים הוא לא נמצא בבניין העירייה וגם לא יהיה שם בזמן הקרוב. סבג נמצא בארצות הברית ומלווה את להקת "קולות עמל" המקומית שתופיע במיאמי - העיר התאומה של נהריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אך לניצוח על מסע ההופעות המוסיקלי נדרש לא רק ראש העירייה, אלא גם פמליה שלמה שכללה את סגנו, עוזרו האישי ומנהלת מחלקת התרבות וקשרי החוץ בעירייה. בסך הכל מדובר בנסיעה שעלותה 80-100 אלף שקלים, מכספי משלם המיסים.

מועצת העיר אישרה את הנסיעה במהירות הבזק, רק חמישה ימים לפני ההמראה, ובעיתוי שגרר לא מעט הרמת גבות. "העירייה סיימה את הרבעון האחרון בגירעון של כ-15 מיליון שקלים, ועם הלוואות בשווי מעל 150 מיליון שקלים שנלקחו בהלוואות מהבנק", אמר אייל וייזר, יו"ר סיעת הירוקים בנהריה.

בזמן שצמרת העירייה נמצאת בביקור מעבר לים, בנהריה חלוקות דעות סביב השאלה מי נשאר לשרת את הציבור וממלא בפועל את מקומו של ראש העיר. חיים רואש, סגן ראש העירייה שנשאר בארץ, טען בשיחת טלפון כי הוא "לא ממלא מקומו של ראש העיר".

בחירה לכהונה נוספת היא דרכו של הציבור להביע אמון במי שמנהל את ענייניהם, אבל אפשר להגיד בוודאות שתושבי נהריה לא ציפו שעירם תנוהל בשלט רחוק ממיאמי - הם לא ציפו שהאמון שהעניקו פעם נוספת לראש העיר הישן-חדש, יוביל אותו להעניק לעצמו מתנת בחירות בדמות נסיעה לחו"ל.

מעיריית נהריה נמסר בתגובה:

"90% מעלות האירוח והביקור ממומנים על ידי הקהילה היהודית והיא אושרה על ידי מועצת העיר. חלקה של העירייה במימון הוא 60 אלף שקלים בלבד. לנסיעה הצטרף גם סגן ראש העיר דימטרי אפשטיין ולפיכך, בהתאם לחוק, מונה סגן ראש העיר השני מר חיים רואש למלא את מקום ראש העיר. מטרת הנסיעה אינה גיוס תרומות וחבל שמערבים שיקולים פוליטיים זרים שמעיבים על הישגי הנסיעה.