תאונה קטלנית ליד עין גדי: הרוגה ו-22 פצועים קל

תאונה קטלנית ליד עין גדי: אישה נהרגה ו-22 נוספים - חלקם ילדים - נפצעו קל בהתנגשות בין אוטובוס לרכב פרטי. למקום הגיעו כוחות גדולים של מגן דוד אדום שפינו אותם להמשך טיפול בבתי החולים. הנסיבות נחקרות

אישה אחת כבת 30 נהרגה ולפחות 22 בני אדם נפצעו באורח קל - חלקם ילדים - בתאונת דרכים קטלנית בין רכב פרטי לאוטובוס, שאירעה היום (ג') בכביש 90 בין עין גדי למצפה שלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים ראשוניים, ההרוגה היא נהגת הרכב הפרטי. האוטובוס הפרטי הסיע נערים, ככל הנראה מאזור השפלה. ממד"א נמסר כי שלושה מהפצועים הם נוסעים מהרכב הפרטי, ו-19 הפצועים הנוספים הם נערים בגילאים 15-19. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים בירושלים.

לזירת התאונה הוזנקו כוחות חילוץ והצלה רבים לאחר שחלק מהפצועים נלכדו ברכבם. בנוסף הוזנק מסוק של מגן דוד אדום על מנת לפנות את הפצועים לבתי חולים, אך לבסוף הוחלט לפנותם באמבולנסים. מהמשטרה נמסר כי בוחן אגף התנועה הגיע לזירה על מנת לחקור את נסיבות התאונה, וניידות תנועה מכווינות את הנהגים במקום ומסדירות את התנועה.

נבדק החשד שהרכב הפרטי סטה ממסלולו

ממשטרת מחוז יהודה ושומרון נמסר כי "מחקירה ראשונית של בוחני אגף התנועה עולה כי הסיבה הראשונית לתאונת הדרכים היא סטייה מנתיב של הרכב הפרטי שהתנגש חזיתית באוטובוס". כרגע בוחני התנועה חוקרים את סיבת הסטייה

פרמדיק מד"א מיקי פישלר, שהגיע לזירה תוך זמן קצר, סיפר כי "ראיתי שמדובר בתאונה קשה מאוד בין אוטובוס לשני רכבים פרטיים. אחד הרכבים היה מעוך ובכיסא הנהג הייתה לכודה אישה בשנות ה-30 כשהיא מחוסרת הכרה ועם פגיעה רב מערכתית קשה ביותר". "חילצנו אותה מהרכב תוך כדי טיפול, ניסינו לבצע בה פעולות החייאה ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה", הוסיף.

פרמדיק מד"א, ניניו זיקרי, סיפר: "מחוץ לרכבים היו שלושה מבוגרים וכ-19 נערים כבני 15. הם היו נסערים ומבוהלים, וסבלו ממכות יבשות וחבלות קלות ביותר, ובעיקר מחרדה".

הפצועים פונו לבתי חולים בירושלים (יחידת חילוץ עין גדי)

אור ירוק: "כביש מפותל ומסוכן" 

עמותת "אור ירוק" מסרה בתגובה כי "בכל שנה נהרגים בממוצע בכביש 90, תשעה בני אדם ומעל 300 בני אדם נפצעים. כביש 90 הוא ברובו בעל מסלול אחד לכל כיוון, ללא מפרדה קשיחה שתמנע תאונות חזיתיות. הכביש ברובו מפותל, לא מואר, ללא שוליים ומטויל על ידי רבים שאינם מכירים את הדרך המסוכנת".

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק, אמר כי "לא תמיד רק הנהג אשם. התאונות הקטלניות והקשות שאירעו בזמן האחרון והיום בכביש 90 מדגישות את הצורך בהשקעה של המדינה בתשתית דרך סלחנית, אשר יכולה להציל את חייהם של אנשים רבים מידי שנה. לו היה קיים מעקה הפרדה קשיח בין הנתיבים, אולי ניתן היה למנוע את התאונות הקשות". 

"המדינה חייבת להשקיע תקציבים בכבישים המסוכנים כדי למנוע את התאונה הבאה ולהציל את חייהם של אנשים רבים", הוסיף אבוהב. 

בשבוע שעבר שלושה בני אדם נהרגו בכבישים - בשלוש תאונות שונות שאירעו ביום אחד. בצומת גורל בדרום נהרג רוכב אופניים בן 65 מפגיעת משאית. רוכב אופנוע כבן 60 נהרג בתאונה ברחוב אבן גבירול בתל אביב, ובשעות הבוקר המוקדמות הולך רגל בן 83 נדרס למוות בתאונת פגע וברח בראשון לציון.