צפו: ספינת ענק בנמל חיפה

על סיפונה יש יותר מ-6,000 בני אדם, היא ארוכה כמו רחוב וגבוהה כמו מגדל: זוהי הפנטזיה, אוניית נוסעים ענקית שהפכה השבוע לכלי השיט הגדול ביותר שעגן אי פעם בישראל. הספינה תגיע לישראל עוד מספר פעמים בחודשים הקרובים, ובקיץ גם ישראלים יוכלו להפליג עליה

הכירו את הספינה הגדולה ביותר שעגנה בישראל: אוניית ה-MSC פנטזיה. עם גובה של 18 קומות, זהו כלי השיט הגדול ביותר שפקד אי פעם את חופי ישראל, וגם משחתות נאט"ו נראות כמו מיניאטורות ליד האנייה הזאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על הספינה יש 4,300 נוסעים ו-1,300 אנשי צוות. אורכה 336 מטרים (להשוואה: גובהו של מגדל אייפל בפריז הוא 300 מטרים ואורכה של הטיטאניק - 270 מטרים) ומשקלה 138 אלף טונות. הפנטזיה עצרה בדרכה מכרתים ומכאן תמשיך לפיראוס ולרומא. הנוסעים על סיפונה זוכים לטייל מעט בארץ הקודש.

תשוב לחיפה. הפנטזיה (חדשות 2)
התיירות שנכנסת דרך הים היא הזדמנות עסקית אדירה לתעשיית התיירות המקומית, אבל בשנה הקרובה צפויה ירידה בביקורי מגה אוניות מהסוג הזה. אם דרך נמל חיפה נכנסו בשנה האחרונה 171 אלף תיירים, השנה המספר יהיה קטן מ-100 אלף. הסיבה: המצב הגיאופוליטי באזור הופך את המסלול לפחות משתלם כלכלית, מאחר ובעקבות ההפיכה במצרים קברניטי האוניות מוותרים על עגינות באזור.

אוניית הפאר הזאת תעגון בנמל חיפה שש פעמים בחודשים הקרובים, בקיץ גם ישראלים יוכלו להפליג בה וליהנות מהבריזה בעיר הצפה על פני המים.