בשל טעות: האב הגיע עם התינוק לרופא והתבשר - בנך "נפטר"

תינוק הופיע במחשבי הביטוח הלאומי בסטטוס של "נפטר" – בשל כך לא קיבל שירותי בריאות ומהוריו נמנעה קצבה. כשאביו הגיע איתו לביטוח הלאומי טענו שם כי מדובר היה בתקלה במחשב, שנגרמה מטעות בהעברת הנתונים ממשרד הפנים. למרות זאת, חלפו כמעט שבועיים והתקלה טרם תוקנה. האזינו להקלטות

איירין בן הארבעה חודשים נולד ב-30 ביולי בגוז'רט שבהודו, לישראלי שי אייזיקוביץ' ולאזרחית הודו בשם ג'קלין. בני הזוג החליטו ללדת אותו בהודו בשל העלויות היקרות בישראל - מאחר ולאם אין תעודת זהות ישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הם הגיעו בשלום לישראל, נרשמו במשרד הפנים כשורה - אבל אז המשפחה נתקלה בבעיה: האב הגיע בחודש שעבר לקופת החולים עם בנו התינוק, שסבל מחום, אלא שעובדי הקופה הודיעו לאב כי בנו, לפי הרישומים, "נפטר" ב-25 באוקטובר. הם לא טיפלו בבן, והאב נשלח לביטוח הלאומי כדי להסדיר את הנושא.

למחרת, כשהוא עם ילד חולה בידיו, הגיע האב לסניף הביטוח הלאומי ברחובות שם התבשר כי בנו אכן "נפטר" ב-25 באוקטובר. אחרי שראו את הילד, מסרו בביטוח הלאומי כי מדובר בטעות מחשב בהעברת מידע ממשרד הפנים.

האב מיהר לפנות למשרד הפנים. שם טענו כי אין כל בעיה, והדפיסו לו טופס המעיד כי הילד חי. האב חזר לביטוח הלאומי, שם הבטיחו לטפל בבעיה והסבירו שככל הנראה מדובר היה בבאג מחשבים שהטכנאים צריכים לטפל בו. האב אמנם קיבל אישור חריג לרופא, אבל הוא עדיין לא מקבל קצבת ילדים ובמערכת עדיין כתוב כי בנו "נפטר".

העדות הכתובה של משרד הפנים (חדשות 2)

"צריך מתכנתים שיסדרו את זה במחשב"

"אתה לא יכול לקבל שום אישור כי במחשבים מופיע נפטר", אמר לו מנהל בביטוח הלאומי בשיחה מוקלטת שהגיעה לידי חדשות 2 online, "זו הבעיה. אחר כך יתקנו את זה ביום ראשון, כנראה הייתה איזו בעיה במחשבים, צריך מתכנתים פה לסדר את זה". המנהל המשיך והסביר: "בתעודת זהות שלך כשאנחנו הולכים למסך של שלושת הילדים שלך רשום אותו עם תאריך לידה וליד זה נפטר. וזה דברים שהם משדרים לנו (משרד הפנים), זה לא משהו שלנו".

"לא פטירה, חס וחלילה. לא, מה פטירה? מה פתאום?", אמרה לו הנציגה בסניף משרד הפנים ברחובות - שהעבירה את האחריות לביטוח הלאומי.

כעת הוא ובני משפחתו מתוסכלים: האישור הרפואי שניתן להם לטיפולים הגיע באיחור ואת קצבת הילדים ושירותים נוספים הוא לא מקבל. "כל פעם שאני שומע שוב ושוב שהבן שלי נפטר זה כואב לי בלבד, זה לא ייאמן", סיפר האב לחדשות 2 Online. "למרות שהם אמרו לי שזה יסודר, זה עדיין תקוע וכתוב את זה, מתייחסים אלינו ככה כי התחתנתי עם נתינה זרה וזה נורא".

מהביטוח הלאומי נמסר בתגובה: "המקרה המצער הובא לידיעתנו לפני כעשרה ימים, אבי התינוק ביקר ב-21.11.2013 בסניף הביטוח הלאומי ברחובות, והבעיה של קבלת השירות הרפואי הוסדרה באופן מיידי, כך שהתינוק יוכל לקבל שירותים רפואיים ללא כל דיחוי. המידע המגיע לביטוח הלאומי הוא מידע ממוחשב המגיע אוטומטית ממשרד הפנים, ככול הנראה נפלה טעות ולכן נקלט מידע שגוי. בימים הקרובים עניין הרישום השגוי יתוקן באופן סופי".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "על פי קובץ מרשם האוכלוסין, איירין רשום כחוק מיום 24.10.2013 ומעולם לא נרשם או תועד כנפטר. פרטים ממרשם האוכלוסין מועברים באופן שוטף בממשק מחשובי בין רשות האוכלוסין וביטוח לאומי (ולא ההפך). יש לפנות לביטוח לאומי לבדיקת המקרה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.