צפו: חוגגים את חנוכה מתחת למים

קבוצה של 40 צוללנים בעלי מוגבלויות מעמותת "אתגרים" הדליקה נר שלישי של חנוכה מתחת למים. "פשוט מרגש לראות אנשים עם מוגבלויות כאלה קשות שעושים דבר כזה", אומרים אנשי מועדון הצלילה "אקווה ספורט" שליוו את הצלילה

אנשי מועדון הצלילה "אקווה ספורט" מצאו דרך מקורית ומרגשת במיוחד לציין את חג החנוכה: קבוצה של עשרות צוללנים, בהם 40 צוללנים נכים מעמותת "אתגרים", הדליקה אמש (ו') נר שלישי של חנוכה מתחת למים באילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במסגרת מועדון הספורט אנחנו עושים קורס צלילה לבעלי מוגבלויות", סיפר לחדשות 2 Online ערן אשכנזי, מדריך צלילה בקורס. "לשם הדלקת החנוכיה הורדנו למים אקווריום הפוך, איזנו אותו עם חבלים ורוקנו אותו מהמים באמצעות הזרמת אוויר".

לתוך האקווריום ההפוך הכניסו הצוללים קופסה אטומה ובתוכה נרות ומצית. מי שהגה את הרעיון הוא רון פיטקובסקי, מתנדב בקורס של "אתגרים", שאף בנה את החנוכיה והדליק אותה.

"בקבוצה שלנו יש בין היתר קטועי רגליים ועיוורים", סיפר ערן המדריך. "זה לא דבר שגרתי שקורה מתחת למים וכולם מאוד התלהבו. בסוף הקורס, הם יוצאים צוללנים לכל דבר, בלי הנחות".

"פשוט מרגש לראות אנשים עם מוגבלויות כל כך קשות שעושים דבר כזה", אמר אמיר וייצמן מ"אקווה זום" שתיעד את הדלקת הנרות המרגשת.