צפו: ברעננה לא ישנים שבוע בגלל עבודות תשתית

תושבים בשכונת רסקו וברחוב וייצמן ברעננה זועמים כי תאגיד המים והעירייה מבצעים עבודות כל הלילה - באישור המשטרה. "אנו לא מצליחים להירדם, כל הזמן שומעים טרקטורים ומשאיות עם חול", סיפר אחד מהם. כך זה נראה ב-2:00 לפנות בוקר ליד בתי מגורים

"אנחנו לא ישנים כבר שבוע, לא מסוגלים לתפקד". תושבים ברחוב וייצמן ברעננה ובשכונת רסקו בעיר זועמים על כך שתאגיד המים מבצע עבודות תשתית של החלפת קו ביוב באמצע הלילה במשך כשבוע. בעירייה הסבירו כי העבודות נעשות בלילה בהתאם להנחיית המשטרה, כדי לא לחסום צירי תנועה מרכזיים - אך את התושבים זה לא מנחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כלים כבדים, דחפורים, שופלים ומשאיות פועלים כל הלילה וכבר שבוע שאיננו ישנים לא בלילה ולא ביום עקב עבודות", סיפר לחדשות 2 Online אחד מתושבי השכונה. "השיא הגיע הבוקר. עד שנרדמתי באו להעיר אותי משינה כי משאית צריכה לשפוך חול בדיוק בחניה שלי בשביל שיהיה להם לקחת חול בלילה".

מספר תושבים סיפרו כי השיחות למוקד העירייה לא הועילו. "אמרו לנו בהתחלה שזה עבודות חד פעמיות בלילה אבל זה המשיך והמשיך ואנחנו לא יכולים לתפקד". לטענת התושבים, מול הבתים שלהם יש ערימות חול ומשם הטרקטורים מובילים אותו לכיוון העבודות. "אני מתעורר מרעש של משאיות ורוורסים - אי אפשר להמשיך כך". התושבים מספרים כי העבודות נמשכות כל הלילה ועד לפנות בוקר.

כך זה נראה באור יום (תושבי השכונה)

"אני יכול לסבול את זה אבל הילד שלי הוא רק בן שנה ושמונה חודשים והוא לא נרדם", סיפר לנו תושב רחוב וייצמן בעיר, שלא מסוגל להירדם כבר יותר משבוע. "הוא מתעורר כל הזמן מהעבודות וגם אנחנו מתעוררים". הוא אמר כי לא פנה לאף גורם בנושא, למרות התסכול כי "במדינה אפשר 'לדבר ללמפה', כלום לא יעזור".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה כי "מדובר בעבודות להחלפת קו ביוב ראשי אותן מבצע תאגיד מי רעננה ברחוב וייצמן שהינו אחד מצירי התנועה הראשיים של העיר. העבודות תואמו עם משטרת ישראל ועל פי הנחייתה הן בוצעו בין בשעות 05:00-21:00 לפנות בוקר כדי לא לשבש את תנועת כלי הרכב ההומה בציר זה. עיריית רעננה דאגה לדווח על כך לתושביה, ואנו מצרים על אי הנוחות הזמנית שנגרמה עקב ביצוע עבודות התשתית".

מתאגיד מי רעננה נמסר בתגובה כי "במסגרת פרויקט העירייה להרחבת רחוב וייצמן שותף תאגיד מי רעננה בהנחת תשתיות המים והביוב. על פי הנחיות המשטרה, התבצעו בלילות האחרונים עבודות ביוב באזור צומת עתידים, וזאת על מנת לא ליצור עומסי תנועה במהלך היום. צפויים עוד כשני לילות של עבודה במהלך השבועיים הקרובים, עם התושבים הסליחה על אי הנוחות מעבודות אלה, המיועדות לשיפור התשתיות".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "במידה והעבודות היו מתבצעות במהלך היום היו נגרמים עומסי תנועה כבדים בכל האזור. לאחר שנשקלו כל האפשרויות ועל מנת לאפשר לתושבי העיר להמשיך בשגרת חייהם תוך פגיעה מינימלית, הוחלט לאשר את ביצוע העבודות בשעות הלילה".

הסיפור הגיע באמצעות הפייסבוק של חדשות 2