מהומה בביה"ס בבית שמש: תלמידים קראו לראש העיר להתפטר

על רקע החלטת היועץ המשפטי לממשלה לערער על תוצאות הבחירות בבית שמש, הגיע ראש העיר משה אבוטבול לציין את חג החנוכה בבית ספר בעיר. כמה תלמידים דרשו ממנו להתפטר וצעקו - "לא מוותרים על בית שמש". צפו במהומה

פרק נוסף במאבק בין חילוניים לחרדים בבית שמש: היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין הגיש היום (ד') ערעור על תוצאות הבחירות המקומיות בעיר, עקב תלונות רבות אודות מעשי זיוף ומרמה במהלך יום הבחירות. על רקע המתיחות בבית שמש, הגיע היום ראש העיר החרדי משה אבוטבול לציין את חג החנוכה בבית ספר בעיר. במהלך האירוע פרצה במקום מהומה, כשתלמידים קראו לראש העיר להתפטר מתפקידו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בבית הספר "ברנקו וייס" בעיר. במהלך אירוחו של ראש העיר באודיטוריום בבית הספר, החל אחד התלמידים לקרוא לעבר אבוטבול ועודד את חבריו להצטרף אליו בקריאות "לא מוותרים על בית שמש". מורים שהיו במקום ניסו לעצור ולהסות את הצעיר, אך רבים מחבריו הצטרפו לקריאותיו, למבוכתו של ראש העיר שנכח במקום. בהמשך התבקש הצעיר להתנצל בפני ראש העיר אבוטבול, אך סירב לעשות זאת.

ערער על תוצאות הבחירות. וינשטיין (חדשות 2)
מאז הבחירות לראשות בית שמש לפני כחודש, העיר סוערת עקב התוצאות הגבוליות - דבר שאף הוביל לחקירת משטרה עקב חשד כי היה ניסיון להטות את תוצאות הבחירות. "מממצאי חקירת המשטרה עולה תמונה חמורה של פעילות עבריינית, שיטתית, מכוונת, מאורגנת וממוסדת, בה נטלו חלק עשרות רבות של אנשים והושקעו משאבים כלכליים רבים", כתב היועץ וינשטיין בעתירתו לבית המשפט.

"היועמ"ש מושפע מרעשי רקע על חשבון הדמוקרטיה"

"היקף הליקויים החמורים, ובשים לב לתוצאות הבחירות שהוכרעו בהפרשים קטנים, מלמד שהיה בפעילות זו כדי להשפיע על תוצאות הבחירות בבית שמש", הוסיף היועץ המשפטי לממשלה. "לפי הראיות שנאספו, הפעילות תוכננה עוד לפני יום הבחירות וכללה שידול של בעלי זכות בחירה למסור את תעודות הזהות שלהם לפעילים".

"לפעילות שיטתית זו ולתוצאותיה נודעת חשיבות מכרעת, בפרט כאשר מדובר במערכת בחירות שבה ההפרש בין שני המועמדים הינו מזערי", כתב וינשטיין. "במקרה זה, בו הסטייה מהוראות החוק הינה כה חמורה, וקיימת אפשרות ממשית כי הקולות המזויפים השפיעו על תוצאות הבחירות, זהו המקום להתערבות בית המשפט בתוצאות ולהורות על ביטולן".

דרעי תקף את החלטת היועמ"ש (יונתן סננס, חדשות 2)
יושב ראש ש"ס, ח"כ אריה דרעי, תקף את החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה. "חבל מאוד שהיועמ"ש, שנחשב לאיש הגון, מקצועי וענייני, מושפע מרעשי הרקע שעולים מגורמים אינטרסנטיים, על חשבון הדמוקרטיה והחברה שניצחה ביושר בבחירות", אמר דרעי. "אני מחזק את ידיו של ידידי, ראש העיר משה אבוטבול, שהוכיח כי הוא ראש עיר של כל המגזרים, בעבר בהווה ובעזרת השם גם בעתיד".