באר שבע: בת 4 נכוותה בראשה מנר חנוכה שנפל על ראשה

ילדה שהשתתפה בהדלקת נרות פונתה לבית החולים לאחר שנר חנוכה הצית את שערה. צוותי מד"א שהוזעקו למקום טיפלו בילדה, שסבלה מכוויות ברמות שונות בקרקפת ובפניה

בת 4 נכוותה בראשה מנר חנוכה. אילוסטרציה (רויטרס)

ילדה כבת 4 פונתה הערב במצב קל עד בינוני לבית החולים לאחר שנכוותה מנר חנוכה שנפל על ראשה בביתה בבאר שבע. חובשים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה ל"סורוקה", לאחר ששיער ראשה נשרף. היא סובלת מכוויות בפנים ובקרקפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רונן גריזק, חובש בכיר במד"א שהוזעק לביתה של הילדה סיפר: "מצאנו את הילדה שכל השיער שלה היה שרוף. היא סבלה מכוויות בפנים ובקרקפת וסיפרה לנו ששיחקה עם החנוכייה בדיוק כשאמה הדליקה את הנרות".

"הילדה ציינה כי הנר נפל עליה ואז החל שיערה להידלק", הוסיף החובש. "אמה כיבתה אותה לאחר הדליקה, וכשהגענו לבית מצאנו אותה שוכבת על מזרון עם כוויות בדרגות שונות. הילדה אמרה ששרף לה מאוד והסברתי לה שהמשחק שלה היה מאוד מסוכן. היא אמרה שהיא מבינה זאת עכשיו. עוד כשהיינו בדרך לסורוקה הזמנו פלסטיקאי שחיכה לנו בחדר המיון".

לקראת ימי החנוכה, במד"א שבים וקוראים לציבור לנקוט בכללי זהירות והבטיחות במיוחד בתחילת שבוע הדלקת הנרות. במד"א מדגישים שיש לשים לב לבטיחותם של הנרות ולמיקום החנוכייה בתוך הבית.

בשנה שעברה נכווה קשות ילד בן 11 מחנוכייה שהוצבה ללא השגחה במרכז מסחרי בקריית מלאכי. הילד שיחק בסמוך לחנוכייה, החליק, פגע בה והחל לעלות באש. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים.