דאע"ש על המפה – עכשיו בעברית

חברת מפות ישראלית ותיקה החליטה להוסיף את המדינה האסלאמית בעדכון האחרון שעשתה למפת העולם. "אנשים רצו לדעת היכן זה", הסביר הבעלים. "מקווה שהם יושמדו ובעדכון הבא לא יופיעו". כך זה נראה

על המפה

נראה שככל שהזמן עובר דאע"ש רק מתחזק והישראלים, כמו רבים בעולם, מתעניינים יותר ויותר במעללי ארגון הטרור הרצחני. בחברת אביגדור אורגד מפות, שמוכרת מפות ואטלסים, ביצעו לאחרונה עדכון של מפת העולם בעברית והחליטו להוסיף "מדינה" חדשה במזרח התיכון - המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורגד, קרטוגרף מקצועי שעובד כבר יותר מ-30 שנה בעריכת מפות ומיפוי, קיבל פניות רבות מאנשים שביקשו לדעת היכן שולט הארגון. לכן, בגרסה החדשה של מפת העולם סומן קו אדום מסביב לשטחים שבהם שולט הארגון בעירק ובסוריה. לא מדובר בסימון רגיל של מדינה אלא בקו לא רציף שמסמן מרחב שליטה.

"אנחנו מעדכנים את המפות כל שנה", סיפר אורגד לחדשות 2 Online. "זה עניין גיאוגרפי ונכון לעכשיו זהו האזור שבו שולט הארגון, אנשים רצו לדעת היכן הם שולטים, התעניינו בזה".

עם זאת, אדם שפנה לחברה טען כי מדובר בטעות כיוון שילדים שנחשפים למפות עלולים לחשוב שמדובר בשטח של מדינה, אך בפועל מדובר בארגון טרור שהשתלט על שטחים. מנגד, אורגד הבהיר כי השיקולים להוספת המפה הם מקצועיים.

דאע"ש. ארכיון (AP)

"אני מציג את המצב הגיאופוליטי בזמן מסוים. אם בשנה הבאה הארגון יקרוס - אז הוא גם ייעלם מהמפה", הסביר. לדבריו, בעבר היו אזורים נוספים שסומנו כך במפות שהכין, כמו רצועה בין לוב לצ'אד. היום, השטח המקווקו היחיד במפת העולם המדינית הוא דאע"ש.

"אנחנו כמובן לא תומכים בארגון בשום צורה, ואני מקווה ומאמין שהם יושמדו ולא יופיעו במפה הבאה", סיכם בעל חברת המפות.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv