אותרה האם שנטשה את תינוקה בדרום

לאחר חקירה סמויה ונרחבת, איתרה המשטרה את האם שנטשה תינוק בן יומו במחסן. האם הועברה לטיפול רפואי וחקירת המקרה נמשכת. במקביל נמשכים המאמצים לייצב את התינוק, שהובא לבית החולים במצב קשה עם היפותרמיה

המחסן הנטוש בו נמצא התינוק

לאחר שלושה ימים, סוף לתעלומת הנטישה בדרום: היום (חמישי) הצליחו השוטרים לאתר את אמו של התינוק, שננטש השבוע לאחר לידתו במחסן בפזורה הבדואית ונמצא במצב קשה. החקירה הסמויה והמאומצת הובילה את השוטרים אל האם, צעירה בשנות ה-20 לחייה. במקביל, מבית החולים נמסר כי חל שיפור משמעותי במצבו של התינוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוטרי תחנת עיירות העבירו באופן מיידי את האם לבדיקות ולטיפול רפואי - אותו לא קיבלה מאז שילדה. לאחר איתורה של האם, רשויות הרווחה עודכנו והם נמצאים בקשר רציף עם השוטרים ומלווים את החקירה. בבית החולים סורוקה בבאר שבע, בו מטופל הילד בשלושת הימים האחרונים, עדכנו כי התינוק בהכרה ונושם בכוחות עצמו.

מפקד תחנת עיירות סנ"צ יניב שלמה, ציין כי החקירה נמצאת בראשיתה וכי הושקעו מאמצים רבים לאתר את האם מהר ככל שאפשר על מנת לוודא שמצבה הבריאותי תקין. סנ"צ שלמה הסביר כי השוטרים חששו שהאם לא טופלה רפואית בתום הלידה.

במשטרה ובשירותי הרווחה העריכו השבוע כי על פי סימני הדם שהתגלו בזירה, האישה ילדה את בנה באותו במקום בו ננטש. בימים האחרונים נמשכים המאמצים הרפואיים לייצב את מצבו של התינוק, שהובהל לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא סובל מהיפותרמיה.

ד"ר צחי לזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים, אמר שלשום כי "התינוק הגיע אלינו עם חום גוף שכמעט לא נמדד, אחרי שהוא שהה זמן רב בשטח".