פיצוץ במפעל בנאות חובב, אין נפגעים

לא דווח על נפגעים בפיצוץ שמקורו ככל הנראה בתגובה כימית בתוך אחד ממפעלי תעשיות האנרגיה במקום. כוחות הצלה של מד"א, כיבוי אש ומשטרה הגיעו למקום על מנת להעריך את נזקי הפיצוץ. הכבאים התמגנו מפני חומרים כימיים ולאחר סריקת המבנה הסיקו כי אין נפגעים

האירוע נבדק, ארכיון (חדשות 2)

כוחות כיבוי, משטרה ומד"א הוזעקו אמש (א') לרמת חובב בעקבות דיווחים על פיצוץ רב עוצמה שאירע באחד המפעלים במקום. נאות חובב, מועצה מקומית בדרום, הפכה בשנים האחרונות למוקד תעשייתי שבו פועלים מפעלים רבים, ושורה של מתחמים רגישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי הפיצוץ אירע בעקבות תגובה כימית במפעל "דור-אקולוגיה". לא דווח על נפגעים באירוע. צוותי כיבוי שהגיעו לזירה התמגנו נגד חומרים מסוכנים, סרקו את המפעל שבו אירע הפיצוץ והחלו בפעולות קירור המקום ובכיבוי האש.

חברת "דור אקולוגיה", הינה חברה המבצעת פעולות מחזור של ממיסים אורגניים עבור התעשייה הכימית. את הפעילות היא מבצעת בעיקר עבור מפעל טבע-טק הנמצא באתר רמת חובב, אך גם עבור מפעלים נוספים הנמצאים בדרום הארץ.

בחודש מאי האחרון נהרג אדם ועוד 40 נפצעו בפיצוץ שאירע במפעל "טבע-טק" ברמת חובב. מבדיקת המשטרה עלה כי קצר במערכת החשמל הוא שגרם לפיצוץ שממנו נפצע אדם באורח קשה, ומאוחר יותר מת מפצעיו. עשרות עובדים נוספים נפגעו משאיפת עשן, ולאחר מספר שעות השתלטו כוחות הכיבוי על האש שאחזה במקום.