גז מדמיע הופעל באוטובוס - 4 נפגעו

על קו אוטובוס עמוס חיילים שנסע מבסיס נבטים עלו כמה צעירים תושבי הפזורה הבדואית והפעילו מהמושב האחורי תרסיס גז מדמיע. אחד הנוסעים מספר: "ידוע שזה קו של חיילים, הם הפעילו את הגז, חייכו וחיכו שנגיב". הנהגת הצליחה לעצור את האוטובוס תוך כדי שהיא משתעלת ודומעת, זה היה יכול להיגמר באסון"

האוטובוס שהיה מעורב באירוע, הערב (חדשות 2)

נסיעה שגרתית באוטובוס בדרום הפכה הערב (א') לסיוט עבור ארבעה עוברי אורח, שנפגעו כתוצאה מגז מדמיע ונאלצו להתפנות לבית חולים לאחר שספגו גז מדמיע. חמישה צעירים עוכבו לחקירה. "זה יכול היה להיגמר בתאונה קשה הרבה יותר", אמר אחד הנוסעים לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך נסיעה של קו 59 מבאר שבע לנבטים ישבו חמישה בני נוער תושבי הפזורה הבדואית בספסל האחורי. במהלך הנסיעה החל אחד מהם לרסס גז מדמיע באוטובוס, שהתמלא בריח חריף. ארבעה נוסעים נפגעו ופונו במצב קל לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

אחד מנוסעי האוטובוס היה חייל שמשרת בבסיס חיל האוויר בנבטים. "קצת אחרי שהאוטובוס עבר את עומר לכיוון צומת שוקת, אחד החיילים התחיל לצעוק פתאום 'לפתוח חלונות, גז מדמיע, גז מדמיע'", תיאר. "ישר פתחנו את כל החלונות. תוך שניות האוטובוס התמלא בתחושת מחנק, שיעול, היה קשה לנשום. זה הופעל מאחור, בספסל האחורי".

לטענת הנוסע, הגז כוון ישירות נגד החיילים. "אחרי שהפעילו את הגז הם חייכו, חיכו שנריח ונגיב", אמר. "כשהאוטובוס עצר - אחד החיילים יצא בריצה אחרי הנער שברח. את החמישה האחרים החזקנו עד שהמשטרה הגיעה. במזל הצליחה נהגת האוטובוס להשתלט על האירוע ולעצור את האוטובוס תוך שהיא משתעלת ודומעת".