היולדת הפכה לצמח, הבעל מטפל לבדו בה וב-4 ילדיהם

איתיאל ואולגה, שעלו לארץ מאוקראינה, ייחלו במשך שנים לילדים נוספים. כשהגיע הבשורה המשמחת לפיה אולגה בהריון עם שלישייה, בני הזוג היו ברקיע השביעי. דבר לא הכין את איתיאל לטרגדיה שאירעה לאחר הלידה, כשאולגה לקתה בדום לב והפכה למשותקת

כך נראית אהבת אמת: איתיאל מתל אביב, שאשתו אולגה לקתה בשיתוק בזמן שילדה את שלושת ילדיהם, ממשיך לטפל בה במסירות במשך שנים בביתם - על אף כל הקשיים. במקביל לטיפול באולגה, איתיאל מגדל את ארבעת ילדיהם, שמשוועים שאמם תחזור למצב בו הייתה לפני הלידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אולגה ואיתיאל עלו מאוקראינה לפני 20 שנה, אבל הכירו והתחתנו בישראל. שניהם עבדו בעיצוב תכשיטים, מה שאפשר להם להתקיים כאן בכבוד. לפני שמונה שנים, לאחר שעברו לתל אביב, נולד בנם הבכור. בני הזוג רצו עוד ילדים אך נתקלו בקשיים. אחרי מספר שנים של טיפולים הגיעה הבשורה - ברחמה של אולגה יש שלישייה.

"לא מוכן שתעבור למוסד". איתיאל ואולגה (חדשות 2)

בשבוע ה-28 להריונה עברה אולגה ניתוח קיסרי. במשך היא התלוננה על כאבים אך הצוות הרפואי חשב שמדובר בכאבים טבעיים. שמונה שעות לאחר הלידה, עברה אולגה דום לב כתוצאה מדימום פנימי. מאמצי ההחייאה של הרופאים נמשכו 45 דקות בהן נלחמו על חייה. מאז אולגה מוגדרת במצב וגטטיבי, ובלשון המקובלת - "צמח".

במשך ארבעה חודשים מאז הלידה, התרוצץ איתיאל בין שלושת הפגים שאושפזו בבילינסון לאולגה, שהועברה לתל השומר. בכל הזמן הזה, היה האב מקריא לה שמות של ילדים, בתקווה שאולגה תיתן לו סימן. הוא לא רצה לבחור את שמות ילדיהם בעצמו.

"אם היא הייתה במוסד אף אחד לא היה מדבר איתה"

"אני יכול לראות איך היא מרגישה", מספר איתיאל. "כשהיא מחזיקה ידיים זה אומר שהיא לחוצה, בדרך כלל הידיים יותר רפויות. אני בטוח שהיא שומעת אותי. הרופאה לא מקבלת את זה אבל מספיקה לי הצורה בה היא מסתכלת עליי וכך אני מבין איך היא מרגישה".

"אני לא רוצה להעביר אותה למוסד", הסביר איתיאל את מסירותו האינסופית לאשתו. "אני יודע שאם היא תעבור לשם אף אחד לא ידבר איתה".

בנה הבכור של אולגה, שזכר כיצד אמו תפקדה לפני הלידה הטרגית, מייחל שהמצב יחזור לקדמותו. "אם הייתה לי משאלה הייתי מבקש שהכל יחזור לעצמו, שאימא תהיה בסדר", סיפר הבן.

להעברת תרומה לבני המשפחה: בנק מסד, סניף 501, חשבון 305807, לפקודת: בנאמנות עו"ד שירלי פז עבור איתיאל. לסיוע נוסף לבני המשפחה ניתן לפנות לכתובת: michelyt@netvision.net.il.