דו קיום? מיזם נדל"ן ליהודים בלבד

מתחם מגורים חדש הולך ונבנה בעפולה, ויזמיו מבטיחים לרוכשים דירות יוקרתיות טובלות בנוף פסטורלי. אבל היזם מבטיח גם: שלא יהיו שם שכנים ערבים. "מי שלוקח קרקע מהמדינה, צריך לנהוג בה כאילו הוא המדינה", אומרים המבקרים

מוהנד, צעיר אקדמאי מנצרת ובת זוגו צפו, כמו זוגות רבים אחרים, בפרסומת המציעה לרכוש דירה בפרויקט מגורים חדש הנבנה בימים אלה בעפולה. מוהנד, ותושבים ערבים אחרים מהאזור שהביעו עניין בפרויקט, ברובע יזרעאל בעיר, הגיעו לשטח, נכנסו למשרד המכירות - ואז גילו שמישהו החליט שהמיזם לא מיועד לערבים.‬

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל השיווק של המיזם הנדל"ני אמר ללקוח ערבי בשיחת טלפון כי "היזם התחייב לדיירים אחרים שלא תהיה שכונה מעורבת, וזאת התשובה המלאה. לא תהיה תשובה אחרת".

רוכשים פוטנציאלים מהמגזר הערבי סיפרו, כי בהתחלה קיבלו אותם יפה במשרד המכירות, ונתנו להם להמתין בתור בסבלנות. בהמשך הבהירו להם שהם אינם באמת רצויים. "יצאתי משם ממש מושפל ובתחושה של מועקה ושנעשה לי עוול".

מנהלת המכירות: "צר לי, זאת המדיניות"

התייצבנו במשרד המכירות וניסינו לרכוש שם דירה - התשובה לא הייתה שונה. "זה יכול להרגיז, אבל צר לי. זאת המדיניות", אמרה מנהלת המכירות בפרויקט. "התחייבנו כלפי לקוחות שזאת לא תהיה שכונת מעורבת".

היזמים התחייבו שלא תהיה שכונה מעורבת (חדשות 2)
"מי שלוקח קרקע מהמדינה, צריך לנהוג בה כאילו הוא המדינה", אמרה עו"ד סוהאד בשארה ממרכז "עדאלה". "אסור לו להפלות על רקע לאום ודת".

בעיריית עפולה אומרים שהדו קיום בעיר הוא דוגמה לכל הערים בישראל, אבל על החלום בפרויקט הזה בעיר, הזוגות הערבים כבר ויתרו.

מהקבלן, חברת "דר נופרים", נמסר בתגובה שהם ילמדו את הנושא ויגיבו בהתאם.