צפו: פעוט בן 4 נוהג במכונית - ואמו מתעדת

משחק מסוכן ובלתי ייאמן על הכביש: בסרטון שעלה לרשת, מתועד פעוט בן פחות מ-4 אוחז בהגה המכונית ומסיע אותה בעצמו - זאת בזמן שסבו לוחץ על הדוושה, ואמו מתעדת את הנסיעה. המשטרה החלה בטיפול במקרה במסגרת הנסיון להגביר את האכיפה במגזר הערבי

תיעוד בלתי ייאמן של פעוט נוהג ברכב בצפון הארץ הימם את הרשת: במקרה הזה, לא היה מדובר בשיעור נהיגה ומי שחילקה הוראות לנהג לא הייתה המורה. וגם הנהג המתלמד עוד רחוק מגיל נהיגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג במקרה הזה הוא ילד, פעוט, בקושי בן 4 שנים. בסרטון הוא נראה מחזיק בהגה, בזמן שסבו לוחץ על הדוושה והאם מתעדת את הנסיעה ומשמשת כ'מורת הנהיגה'. "אני מלמדת אותך, יאללה תנהג כבר, ילד טוב", אמרה האם לבנה בזמן שנהג ברכב. מאוחר יותר, אותה האם העלתה את תיעוד הנסיעה לפייסבוק וכתבה: "הבן שלי תותח. הוא יעבור בטסט הראשון. אני גאה בו".

התיעוד הבלתי נתפס הזה של ילד אפילו לא בן 4 נוהג ברכב, מצטרף לאירועים נוספים בצפון הארץ שעל משטרת התנועה באזור להתמודד איתם: הבוקר יצאה סיירת האופנועים של משטרת התנועה בצפון למבצע אכיפה בשפרעם, שם נתקלה בראשו של ילד מבצבץ מהחלון וכשהוא לא חגור. "לא ידעת שילד צריך להיות חגור?", שאלו השוטרים את הנהג, שלא ממש ידע מה לענות.

ובמרדף אחר, סמוך לשלומי, שני צעירים נתפסו נוסעים על קטנוע. אחד מהם ללא קסדה והנהג ללא רישיון. "תגיד את האמת, יש לך רישיון?", שאל אחד השוטרים. "נשבע לך באלוהים שכן", ענה אחד הנערים שטען שהוא בן 21. "בקרב המגזר הערבי יש עלייה במודעות לנהיגה בטוחה יותר, אלא ששינוי תרבות נהיגה זה לא דבר שמתרחש ביום אחד", אמר רפ"ק יונס רחאל, מפקד סיירת האופנועים של משטרת התנועה בצפון.