נהג טרנזיט נתפס מסיע 12 ילדים - כשהם אינם חגורים

שוטרי משטרת התנועה עצרו את הנהג בתל אביב וגילו כי הסיע 12 ילדים ברכבו, כשהם ללא חגורה וללא רסן בטיחות. רכבו של נהג הטרנזיט הוחרם ורישיונו נשלל במקום. "הרכב עצמו נמצא תקין, אבל לנהג אין רישיון להסעת ילדים והרכב עצמו אינו רכב הסעות מורשה", סיפר אחד השוטרים שעצרו את הנהג

הילדים ברכב (דוברות אגף התנועה במשטרה)

שוטרי אגף התנועה עצרו אתמול (שישי) בתל אביב נהג טרנזיט, שהסיע לא פחות מ-12 ילדים כבני 5 - כשהם לא חגורים. רכבו של נהג הטרנזיט הוחרם ורישיונו נפסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברכב מסוג זה, מותר להסיע עד שמונה נוסעים בלבד ועל פי החוק, עליהם להיות חגורים בחגורות הבטיחות. 12 הילדים שהיו ברכב נסעו ללא חגורה, אך גם ללא התקני ריסון - התקן הנדרש כאשר מסיעים ילדים בגילאי 3-8 ומטרתו להגביה אותם כך שהחגורה תתאים למבנה גופם הקטן. רישיונו של נהג הטרנזיט נפסל במקום והוא זומן לחקירה, לאחר שעלה חשד כי גבה תשלום מהילדים על הנסיעה - למרות שאין לו רישיון לגבות כסף על הסעות.

פקד אורגד דרור, מפקד צוות 40 בסיירת מרכז של אגף התנועה, סיפר כי הנהג נעצר בצומת הרחובות צ'לנוב וסלמה בדרום תל אביב, סמוך לתחנה המרכזית החדשה. "היינו בפעילות יזומה של אחד מ'הרחובות האדומים', שנחשבים מסוכנים יותר", אמר פקד דרור. "חיפשנו נהגים שעוברים עבירות סביב הקשורות לחגירת חגורות בטיחות ועבירות רישוי, ושמנו דגש על עבירות ברכבי הסעות של ילדים".

הנהג הסיע 12 ילדים - אף אחד לא חגר (דוברות אגף התנועה במשטרה)

"כשעצרנו את הטרנזיט, במהרה התברר כי בתוך הרכב ישנם לא פחות מ-12 ילדים בגילאי 5-6, שאף אחד מהם לא היה חגור", הוסיף השוטר. "הרכב עצמו נמצא תקין, אבל לנהג אין רישיון להסעת ילדים והרכב עצמו אינו רכב הסעות מורשה. הילדים עצמם מאוד נהנו מהסיטואציה, ניסינו להשרות עליהם ביטחון וניסינו למצוא פתרון כדי להעביר אותם בחזרה למקום מגוריהם".

לדברי פקד דרור, ההסעה הייתה אמורה לקחת את הילדים מבית הספר ביאליק ולפזר אותם ברדיוס של כמה מאות מטרים מהמקום שבו עצרו השוטרים את הרכב. "מכיוון ששללנו את רישיונו של הנהג, החלטנו בסוף ללוות אותם באופן רגלי", הוא ציין.

במקרה אחר, מוקדם יותר היום, עצרה משטרת התנועה צעיר כבן 27 כשהוא נוסע במהירות של 213 קמ"ש, בכביש 90 בצפון, סמוך לעמיעד. נהג הרכב הפרטי נשלח למעצר בית והוא יועמד לדין.