אמו של עדן אטיאס ז"ל: "ישר הבנתי שזה הוא"

יממה אחרי הפיגוע בתחנה המרכזית בעפולה, שבו נרצח רב"ט עדן אטיאס ז"ל בידי פלסטיני בן 16, סיפרה אמו על הרגעים שבהם נודע לה על מות בנה. "הייתה לי תחושה לא טובה, וכשהגעתי לעבודה בהרגשה כבדה שמעתי על זה"

בעוד שהיא מתאוששת מהאסון שפקד אותה, גוללה איליה, אמו של רב"ט עדן אטיאס ז"ל, שנרצח אתמול (ד') בפיגוע הדקירה בעפולה את רגעי החרדה, עת שמעה על האירוע הקשה ברדיו. "הייתה לי תחושה לא טובה, וכשהגעתי לעבודה בהרגשה כבדה שמעתי על זה", סיפרה. "ישר הבנתי שזה הבן שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נפרדתי ממנו אתמול בבוקר", סיפרה. "הוא יצא מכאן ונראה מעולה. מאושר בצורה לא נורמלית. הוא מאוד רצה להיות קרבי. זה מה שהעסיק אותו למעשה; הוא רצה טירונות קרבית למרות שהיה בכלל-צה"לית, הוא הלך להילחם על זה גם במחיר של מעצר".

אמו של אטיאס ז"ל המשיכה והתייחסה להפגנות נגד שחרור המחבלים שהתקיימו מאז נודע על מותו של בנה. "אני מבינה אותם", הדגישה, "אך אני לא יכולה לדבר כרגע על זה". לדבריה, מאז האירוע הטרגי התמלא בית המשפחה במנחמים. "הם מחזקים אותנו כמה שניתן, וזה עוזר. גם בצבא עשו המון ותמכו בנו מהרגע הראשון".

"היה מאושר". איליה אטיאס (חדשות 2)

אמש נטמן בנה, כשמאות בני אדם הגיעו אל בית העלמין הצבאי בנצרת עילית כדי ללוות אותו בדרכו האחרונה. מעל הקבר הפתוח ספדו לו קרוביו בקול רועד, כשמסביב בני משפחתו ממררים בבכי על האסון שפקד אותם.

"עדן, משמך למדנו להכיר אותך כחייל נעים הליכות", אמרה מפקדת יחידת בסיס הטירונים שבו הוצב. "בכל שיחה עם מפקדיך ציינת את רצונך להתקדם ולהצליח בדרכך הצבאית, אלא שרצונך נגדע היום. שום דבר לא מכין לרגע האיום ודבר לא מקהה את הכאב".

בדבריה, פנתה המפקדת להוריו האבלים של עדן. "עליכם להיות גאים בו", אמרה, "בניצנים שבהם הבחנו בשירותו הקצר אצלנו".

לדבריה הצטרף גם ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו, שספד גם הוא לחייל המנוח. "לא הספקת לממש את השאיפות שלך. לבנו עם המשפחה".