מחאה: אימהות מיניקות בכיכר העיר

אימהות נוהגות להיניק את ילדיהן בכל מקום, אבל יש מי שההנקה ברשות הרבים מביכה אותו. סיפורה של אם, שהתבקשה להתפנות מהקניון בפתח תקווה לאחר שהניקה את בנה, עורר סערה ברשת. בעקבות התקרית התכנסו היום אימהות בכיכר רבין למה שהן מכנות "מחאת הנקה" – קריאה להנקה ציבורית, לא בהיחבא וללא כיסוי

בימים האחרונים סוערת הרשת בעקבות פוסט של תושבת פתח תקווה, שבחרה להיניק את תינוקהּ בקניון המקומי, עד שהמאבטח ומנהלת המקום ביקשו ממנה לזוז ולפנות את המרחב הציבורי. בעקבות התקרית הפגינו אחר הצהריים (ד') אימהות בכיכר רבין בתל אביב, במסגרת מה שהן מכנות "מחאת הנקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאף אחד אין זכות לבקש ממני שלא להיניק בציבור", מדגישה תמר, אחת ממובילות המאבק. "הגוף שלי שייך לי בלבד ואני חושבת שזה חלק גדול ממה שהמאבק שלנו מנסה לומר. התביעה מאיתנו שלא להיניק בציבור נובעת מהתפיסה שהגוף שלנו לא שייך לנו, שהוא אובייקט מיני. אני לא מוכנה לקבל את זה".

אלפי סטטוסים נכתבו בימים האחרונים בפייסבוק, רבים מהם כללו תמונות של נשים מיניקות שמעודדות נשים אחרות להנקה ציבורית - לא בהיחבא ולא תחת כיסוי. רעות, גם היא ממובילות המאבק, דוחה על הסף את הטענה לפיה הנקה ציבורית עשויה לגרום מבוכה לסובבים.

"אין לנו שום כוונה להביך אף אחד, אנחנו בסך הכל באות לקיים את מה שהטבע נתן לנו, את מתנת הבריאה", היא אומרת. "זה הדבר הכי טוב שיכול להיות לתינוק, זו דרך ההזנה הטובה ביותר ואנחנו עושות את זה באהבה. אני מקווה שנשים לא נמנעות מלהיניק רק בגלל המבוכה".